26. august 1996 kell 22:00

Eesti Gaasi aktsiad turule oktoobris

Eesti Gaasi suuraktsionärid Saksa Ruhrgas ja Vene Gazprom pole seni aktsiamüügi korraldamises lõplikku kokkulepet saavutanud; ettevõtte peadirektori hinnangul ei alga müük enne oktoobrit.

Saksamaalt Ruhrgasiga läbirääkimistelt naasnud Eesti Gaasi peadirektor Aarne Saar ütles, et suuraktsionäride põhiküsimus on kolmanda suurinvestori kaasamine.

«Suurtel võtab kõik rohkem aega,» märkis Saar. Ta lisas, et aktsiamüügi korraldamise skeemis on omanikud põhimõttelise kokkuleppe saavutanud ja seisukohad lähenevad pidevalt.

Saare hinnangul ei tule 17% ettevõtte aktsiatest müüki enne oktoobrit. Ta ütles, et ei riski täpset aega ennustada, kuna seni on müügi väljakuulutamise lootused luhtunud.

Ruhrgas, Gazprom ja Eesti riik jõudsid mais kokkuleppele müüa 17% ehk nominaalväärtuses 6,6 mln krooni ulatuses Eesti Gaasi aktsiaid EVPde eest.

Enampakkumisel selgunud aktsiahinna alusel saavad nimelisi aktsiaid omavad väikeaktsionärid osta 4,25% Eesti Gaasi aktsiatest suunatud pakkumisel avaliku enampakkumise reeglite järgi, 12,75% seni endale kuuluvatest Eesti Gaasi aktsiaid müüb riik avalikul enampakkumisel EVPkroonide eest.

EVPde eest müüdavate aktsiate väärtus on aktsionäridega põhimõtteliselt kooskõlastatud, kinnitas Saar. BNS

Hetkel kuum