1. september 1996 kell 22:00

Edukas Finnair peab vööd pingutama

Finnairi peadirektor Antti Potila nimetas eelmist majandusaastat õnnestunuks, kuid tõdes, et senine soodus areng ei pruugi kaua kesta. Nõudluse kasv nõrgenes juba kevadel ja olukorra paranemise lootus on ebakindel.

Finnairi koosolekul ütles peadirektor, et firma lähtepositsioon on suhteliselt hea, kuid kogu organisatsioon ja personal peavad tegema kõva tööd rentaabluse parandamiseks, kuna tulude kasv on kiirelt vähenenud, kuid kulude suurenemist ei ole suudetud sama kiirelt ohjeldada. See on ka üks põhjus, miks Finnairi selle aasta tulemus jääb eelmise aasta omast märgatavalt kehvemaks.

Investeerijaile pole Finnairi prognoosid jäänud märkamata ning kevadel 39,50 margani tõusnud börsikurss on nüüdseks langenud 32--33 FIMi ehk 83 EEKini. Investorid polnud juba varem rahul Finnairi aktsia kehva dividendiga. Ehkki firma mullune kasum kolmekordistus, suurenes dividend üksnes 30 pennilt 50 pennile. Midagi rõõmustavat ei paku investeerijatele praegune ühemargane dividend.

Soome riigile kuulub Finnairi aktsiaid 60,9%. Ehkki riik kavatseb oma osa vähendada, see niipea ilmselt ei toimu, kuna Finnairi arenguväljavaated aktsiate ostusoovi ilmselt ei soosi. Samas kinnitab riik, et erastamisnimekirja eesotsas on praegu tööstusfirmad.

Finnair on võrreldes paari aasta taguse olukorraga ning teiste Euroopa lennufirmadega praegu heas seisus. Talle on kasuks tulnud ka Euroopa lennuliikluse liberaliseerimine. KL

Hetkel kuum