1. september 1996 kell 22:00

Eesti Pank annab oma õnnistuse pankade liitumisele

Eile pärastlõunal antud telefoniintervjuus ütles Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal, et tõenäoliselt on pangad tänaseks liidetud. «Siin on niipalju juriidilisi nüansse, et pidevalt on tulnud ootamatusi,» märkis ta samas.

Taal lausus, et eelmisel nädalal kaks korda edasi lükatud Hoiupanga järelevalvenõukogu istung pankade ühinemise kinnitamiseks on aktsionäride omavaheline asi. «Mul on ebaeetiline seda kommenteerida,» lausus ta.

Hansapanga juhtidelt Jüri Mõisalt ja Hannes Tamjärvelt, kes on Hoiupanga järelevalvenõukogu liikmed, eile õhtul kommentaari saada ei õnnestunud.

Olari Taal lausus eile enne Tööstuspanga aktsionäride üldkoosolekut, et kui koosolek möödub plaanipäraselt, kinnitab Eesti Pank täna hommikul Hoiupanga ja Tööstuspanga liitumise. Äripäeva trükkimineku ajaks polnud kell 19 alanud erakorraline üldkoosolek veel lõppenud.

Eilseks oli Hoiupank vastavalt juuni teisel poolel sõlmitud eellepingutele omandanud 98,5 protsenti Tööstuspanga aktsiatest. Tööstuspanga aktsionäride üldkoosolek kutsuti kokku ülejäänud 1,5 protsendi panga osanike tõttu, kes erinevatel põhjustel ei olnud oma aktsiatest jõudnud või soovinud loobuda.

Tööstuspanga suuraktsionärid loobusid juba varem oma aktsiatest ja said vastutasuks võimaluse osta Eesti Panga käest Hoiupanga aktsiaid nominaalhinnaga. Eesti Pank müüb endistele Tööstuspanga suuraktsionäridele, teiste seas AS Teed ja Sadamad, RAS Eesti Merelaevandus ja selle peadirektor Toivo Ninnas, 950 000 Hoiupanga aktsiat.

Tööstuspanga väikeaktsionärid said võimaluse vahetada Tööstuspanga aktsiad fikseeritud kursiga Hoiupanga aktsiate vastu. Toivo Ninnas on varem kinnitanud, et väikeaktsionäride jaoks on ühinemistingimused soodsamad ja nemad kaotavad sellega vähem.

Täna hakatakse kõigilt Tööstuspanga kontoritelt maha võtma Tööstuspanga silte ja asendama neid Hoiupanga omadega. Tööstuspanga liitmise tulemusena suureneb Hoiupanga bilansimaht peaaegu 4 miljardi kroonini.

Tööstuspank on juba töölt vabastanud enam kui 300 töötajat, kellest osa on asunud tööle Hoiupanga struktuuris. Hoiupank loodab liitumisest tulenevalt järgmise aasta kasumit suurendada kolmandiku võrra. Hoiupanga selle aasta kasumiprognoos on 45 miljonit krooni, panga eelmise aasta kasum oli 27,8 miljonit krooni.

Hetkel kuum