1. september 1996 kell 22:00

Kunda tahab rajada kivisöetoitel elektrijaama

Hamburg ütles, et ministeeriumil pole midagi selle vastu, et Kunda tsemenditehas hakkab tootma elektrienergiat. «Arvan aga, et tegemist saab olla ikka põlevkivil töötava jaamaga, mitte kivisöel töötava elektrijaamaga,» lausus Hamburg.

Kunda-Nordic Tsemendi juhatuse esimees Lembit Kaljuvee rääkis, et kivisöel töötava elektrijaama rajamise idee tekkis sadama laiendamisplaanide koostamise ajal.

«Arutasime sadama laiendamist ka selles suunas, et tulevikus oleks sadama kaudu võimalik transportida kivisütt, mida saaks põletada Kunda lähedale rajatavas elektrijaamas,» ütles Kaljuvee.

Kundasse elektrijaama rajamise idee vastu on huvi tundnud ka maailmapanga tütarorganisatsioon IFC ja seda ideed on Eestis mitmel tasemel arutatud.

Kui leitakse elektrijaama ehitamiseks vajalikud vahendid, siis laske käia, ütles Arvi Hamburg. Ta kinnitas, et majandusministeerium ei hakka tegema mingeid takistusi elektrijaama ehitamiseks, samuti ei tohi elektrijaama projekti kuidagi takistada elektrivõrke haldav Eesti Energia.

Kaljuvee sõnul on Eestis välja pakutud mitu ideed energiatootmise hajutamiseks ja kivisöeelektrijaam on üks neist. Tsemenditehase huvi elektritootmise vastu on tingitud sellest, et tehase kulutused elektrienergiale ja põlevkivile moodustavad tsemendihinnast 45%.

Hetkel kuum