4. september 1996 kell 22:00

Esimene Hesburger Eestis

«Ma arvan, et Eestis on väga hea konkurentsiõhkond,» põhjendas Lännenpää Hesburgeri laienemist Eestisse. «Kui ei tule praegu, siis pärast ei saa McDonald'si kiire arengu tõttu enam tulla.»

Lännenpää kinnitas, et lisaks juba alnud koostööle Neste bensiinijaamadega on koostööst Hesburgeriga huvitatud ka EK tanklakett, kellel on Tallinnas välja pakkuda mitu soodsat krunti.

Hesburgeri peamise erinevusena Carrolsist ja McDonald'sist nimetas Lännenpää majoneesikastet, mida pannakse iga hamburgeri vahele. Samuti pakub Hesburger tuunikala-, kreveti- ja kanasalatit.

Vastavatud restoran mahutab 100 inimest. Päevas loodetakse teenindada 1000 klienti. Esialgsete arvestuste kohaselt on keskmise ostu suurus 30 krooni, Hesburgeri topelthamburgeri hind on 39 krooni. Hinnatasemelt peab Lännenpää Hesburgerit kuuluvaks samasse klassi Carrolsi ja McDonald'siga.

Hesburger toob hamburgerisaiad ja pihvid Soomest, friikartulid aga Hollandist.

ASi Nehatu-3 juhatuse aseesimees Jaan Luksi märkuse kohaselt ei karda Nehatu, et Hesburger tema käivet mõjutama hakkaks. «Praegu ta meid ei mõjuta, kuna asetseme geograafiliselt eri paigus,» ütles ta.

Luks lisas, et Hesburger on väga soliidne konkurent, kes areneb tõusvas joones. «Tundub, et ta läheb ka Soomes rohkem peale kui Carrols, ning ka minule maitseb tema toit rohkem.»

Carrolsi restoraniketi Eesti projekti juht Rainer Syvänen lausus, et Hesburgeri tulekuga Eestisse ei muutu suurt midagi, kuna siinne kiirtoitlustuskultuur on alles noor ning võistlust klientide osas ei tule niipea.

Syvänen lisas, et ka Carrols pole laienemisplaanidest Eestis loobunud. Praegu on Carrolsil Eestis kolm restorani.

Soomes on 1995. aasta seisuga kiirtoitlustuskettidest esikohal McDonald's, mille käive ulatus 260 miljoni Soome margani, teisel kohal on 180miljonilise käibega Hesburger ning kolmas 120 miljoniga Carrols.

Hesburgeril, mis kuulub perekond Salmelatele, on Soomes 41 kiirtoitlustuskohta, neist kuus on kioskid, ülejäänud aga restoranid. Lisaks Soomele on Hesburgeril kümmekond restorani ka mujal riikides.

Hesburgeri Lasnamäe toidukohas saab tööd 30 inimest.

Hetkel kuum