10. september 1996 kell 22:00

Ovekor sai Nestl? esindajaks

ASi Ovekor tegevdirektor Urmas Heinmaa ütles, et Ovekoril ei ole veel Nestl? ainumüügiõigust Eestis, kuna Nestl? Bona lastetoitude müüja on AS Smarten.

Teiste seas on Nestl? kaubamärgi all Eesti turule toodud kohvi Nescaf?, kakao Nesquik, shokolaadid Lion, Kit Kat ja Smarties ning koeratoit Serti ja kassitoit Friskies.

Urmas Heinmaa sõnul alustas Ovekor Nestl? kaupade maaletoomist juba eelmisel aastal, ostes neid Soome kaudu. Eelmisel aastal jõudis Ovekor Nestl? paari kuuga müüa 1,5 miljoni krooni eest.

Kuna tänu Ovekorile suurenes Nestl? Soome käive ning samal ajal ei suutnud lätlased, kellele oli antud Nestl? toodete esindamisõigus Baltimaades, oma tööga hakkama saada, siis peatas Nestl? kontsern oma toodete müügi Balti riikides selle aasta algusest.

Pärast üheksakuist mõtlemisaega otsustas Nestl? oma Eestis müügi anda Ovekori pädevusse.

AS Ovekor on Eestis üks suuremaid alkoholimüügifirmasid, kes müüs mullu enim Liviko, Remedia, ja Ofelia toodangut ning ka välismaist alkoholi.

Eelmisel aastal ulatus Ovekori käive 180 miljoni kroonini, tänavu seitsme kuuga oli ettevõtte käive 119 miljonit krooni.

Hetkel kuum