12. september 1996 kell 22:00

Reede õhtul on Niguliste kirik kauni ja mitmekesise koorimuusika päralt. Tallinna kammerkoor avab pidulikult oma 35. hooaja.

Aastakümnete vältel on Tallinna kammerkoor olnud eesti koorilaulukultuuri esindajana üks edukamaid, mille tõenduseks on arvukalt medaleid konkurssidelt üle maailma. Viimane toodi kevadel Sloveeniast.

Koori juhatab Aivar Leshtshinski. Kavas on varasem ja kaasaegne lääne klassikaline koorimuusika, aga ka Veljo Tormis, Urmas Sisask, Arvo Pärt. Kontsert on viimane enne septembri lõpus toimuvat konkurssi Belgias.

Mitmele Oscarile kandideerinud «Postiljon» on humoorikas ja südamlik lugu lihtsast noormehest postiljon Mariost (Massimo Troisi), kes viib kirju ka väiksele Itaalia saarekesele Tshiili luuletajast diplomaadile Pablo Nerudale. Tema sooviks on saada teada saladus, miks Neruda paljudele meeldib.

Mario võidab luuletaja sõpruse, hakkab ka luuletama, millest tekib rida koomilisi olukordi.

Film kestab 108 minutit ning on itaalia keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Tallinna südalinna kahes galeriis on kunstinäitus kogu perele -- «Kui magus võib olla kunst?».

Kaasaegsete kunstiteoste autoriks on lapsed, 6--13aastased Sally Stuudio õpilased, keda on juhendanud Eesti väljapaistvad kunstnikud: Mare Mikof, Marko Mäetamm, Leo Lapin, Raoul Kurvitz jt.

Tööde pealkirjad ennustavad ootamatuid elamusi: «Sinise pudeli eraelu», «Ketshup», «Barbie maailm». Ehtsatest shokolaadimedaljonidest on loodud «Kuldne Sally».

Hetkel kuum