15. september 1996 kell 22:00

Estiko laiendab E-Kaubamaja Tartus

Kümme miljonit krooni maksnud uusehitisi ning E-Kaubamaja vana korpust ühendab kaubamaja-sisene E-tänav.

Parkimismaja esimeselt korruselt pääseb toidupoodi ja mõlemalt korruselt E-Kaubamajja.

Reedel hindas objekte vastuvõtukomisjon, kes jäi tehtuga rahule. Spari toidupoe ja selle kõrval asuva kahekordse parkimismaja ehitas Tartu ehitushirma AS Linnaehitus, E-Kaubamaja uue osa AS Lähte.

Linnaehituse direktor Alar Kroodo sõnul oli 110 autole ette nähtud parkimismaja ehitusel tellija, projekteerija ASi Tari ning ehitaja koostöö hea.

Kaubanduskeskust läbival 110 meetri pikkusel E-tänavaks nimetatud kaubatänaval kaupleb 36 firmat 43 erineva kauplusega ja tegutseb 11 bürood.

Kokku on kaubanduskeskuses 3360 ruutmeetrit müügipinda, 1300 m² büroopinda, 1500 m² üldkasutatavat pinda ja 800 m² lao- ning abipinda.

Estiko infojuhi Ilona Leiva sõnul on Estiko korduvalt taotlenud Tartu linnavalitsuselt nimetada E-Kaubamaja esine Tehase tänava lõik E-tänavaks. Nimemuutust on põhjendatud sellega, et paralleelselt selle tänava lõiguga jookseb teine Tehase tänav.

«Linnavalitsus on meie soovi suhtunud umbes nii, et mis nad eputavad tuntud teleseriaaliga,» rääkis Leib. «Kirjeldatud juhul on tegu eelkõige kaubamärgiga. Las linnavalitsus leiab teise firma, kes on nii palju ühte tänavasse investeerinud kui meie.»

AS Estiko on kahte Tehase tänavat ühendavasse E-tänavasse investeerinud Ilona Leiva andmeil 21 miljonit krooni.

E-Kaubamaja direktori Rait Abrase kinnitusel on Tartus nüüd tänav, mille ääres kasvavad palmid ja kus ei teki talvel probleeme lumekoristusega.

«Kaubanduskeskusel on nüüd ühe sissepääsu asemel neli, mis muudab külastamise kliendile mugavamaks,» loetles Rait Abras keskuse plusse. «Lisaks muudab parkimismaja auto parkimise kliendile palju turvalisemaks.»

Hetkel kuum