15. september 1996 kell 22:00

Kriminaalasi Strandbergi ja Kivimägi suhtes

Mihelsoni avalduses majanduspolitseile on viidatud asjaolule, et Päevalehe, Rahva Hääle ja Hommikulehe liitumisel võeti kaasa Rahva Hääle varad, kohustused aga unustati ära.

Samuti väidab pankrotihaldur, et tänaseks on juba suudetud tõestada 180 000 krooni Rahva Häälele kuulunud raha ülekandmine Maagi kontole.

Rahva Hääle aktsiate müümine 1 krooni eest Saksamaa postkastifirmale Vision Services Ltd on Mihelsoni sõnutsi õigustühine juba seepärast, et jäeti kajastamata firma varaline seis. Müügilepingus annab müüja valekinnituse, et aktsiatel ei lasu mingeid asjaõiguslikke koormatisi, selgitab Mihelson avalduses.

Samuti puudus Maagil õigus Rahva Hääle aktsiaid müüja ilma erastamisagentuuri loata, väitis Mihelson.

Mihelson sõnas, et Strandberg ja Kivimägi pole talle tänaseni esitanud kolme lehe liitumislepingut. Lisaks Maagi kontole on arestitud ka Eesti Päevalehe ühe omaniku, ASi Eesti Päevalehe Kirjastus pangakonto.

Lisaks on pankrotihaldur esitanud Rahva Hääle vara tagasivõitmiseks Tallinna linnakohtule hagi ASi Maag vastu, mis tuleb arutusele 15. oktoobril.

Mihelson ütles, et teda ei huvita Rahva Hääle aktsiate väidetav müük ilmselt olematule firmale, ehkki väidetavalt on kogu Rahva Hääle raamatupidamisdokumentatsioon üle antud Visioni omanikule Lembit Radinkovile.

Mihelson on seni suutnud tuvastada viis Rahva Häälele kuulunud autot, millest üks, 1994. aasta Volvo 460 on miskipärast registreeritud Strandbergi nimele.

Mihelson juhtis tähelepanu ka sellele, et Maagile kuuluv AS Petrotek on Eesti Päevalehe Kirjastuse asutamisel teinud 3 miljoni kroonise sissemakse transpordivahendite näol, ehkki autoregistrikeskuse andmeil pole ei Petrotekile ega ka Eesti Päevalehe Kirjastusele kunagi ühtegi sõiduvahendit kuulunud.

Maag on Rahva Hääle eest võlgu veel ka erastamisagentuurile ligi 1,6 miljonit krooni.

Erastamislepingus fikseeriti 3,3 miljoni krooni maksmiseks graafik kuni 2004. aastani, kusjuures seni tasutud 1,6 miljonit krooni hõlmab ka ettemakseid kuni märtsini 1998.

Hetkel kuum