22. september 1996 kell 22:00

Eesti Kindlustus on kasumit kasvatanud

«See oli Hoiupangal päris hea investeering,» kommenteeris Eesti Kindlustuse peadirektor Ivar Virkus riikliku kindlustusseltsi ostu juulis. Hoiupank maksis Eesti Kindlustuse eest 32 mln krooni.

Virkus rääkis, et kuna Eesti Kindlustus plaanib tänavu teha mitmeid investeeringuid, prognoosib ta seltsi selle aasta konsolideeritud kasumiks ca 20 mln krooni.

Eesti Kindlustuse finantsdirektor Toomas Kilumets lisas, et kuna selts teeb kindlustustehnilistesse reservidesse eraldisi kord kvartalis, kannab Eesti Kindlustus septembri kasumi tõenäoliselt reservidesse. Reservide täiendamise vajadus on Ivar Virkuse kasumiprognoosi peamine mõjutegur.

Augustis tõi Eesti Kindlustuse viie miljoni krooni suurusest kasumist kaks miljonit krooni elukindlustus, mis on seni kahjumit tootnud. Alates aasta algusest on elukindlustus toonud Eesti Kindlustusele 5,2 mln krooni kahjumit. Kahjumi põhjus on vanad kindlustuslepingud, mille haldamiskulud on suuremad kui teenitavad preemiad.

Ivar Virkus ütles, et järgmise aasta lõpus tahab ta Eesti Kindlustuse aktsia börsile viia. Eelnevalt plaanib kindlustusselts 10% aktsiate emissiooni läbiviimist, mis on vajalik börsinõuete täitmiseks.

Praegu Tallinna börsil ühegi kindlustusseltsi aktsiaid ei ole. Maailmas peetakse kindlustusseltside aktsiatesse raha paigutamist turvaliseks investeeringuks, seetõttu on ka kindlustusseltside aktsiate hinna ja tulususe (P/E) suhe finantssektoris üks kõrgemaid.

Hetkel kuum