24. september 1996 kell 22:00

Lauaarvutite perekond igale maitsele

Äsja vahetas Compaq sülearvutite tootepere mudeleid ja nüüd on järg lauaarvutite käes.

Compaq jätkab oma nimekaima Deskpro-sarjaga. Nagu Compaq'il tavaks on ka siin peres kolmikud. Deskpro2000 lihtsalt kodus või kontoris kasutamiseks ja Deskpro 4000 võrguarvutiks.

Võimsaim mudel Deskpro 6000 on mõeldud tõelistele «arvutipiinajatele», kellele on vähe ühest Pentium Pro-protsessorist ja nõuavad sellele lisaks teist. Mälumahtu võib mudelil laiendada kuni 256 megabitini.

Graafikakaardiks on Compaq Deskpro 6000-le valinud Matrox MGA Milleniumi 2MB WRAMiga, kettaseade aga loeb lisaks tavalistele 3,5» ketastele ka uusi Compaq'i 120MB kettaid. Loomulikult peab sellises arvutis olema 8x kiirusega CD-ROM-seade ja võrgukaart NetFlex-3, mis on mudelitel 4000 ja 6000 lisatud juba emaplaadile ja mis võib töötada kas 10- või 100megabiti rezhiimis. Võrgukaardil kasutatakse ThunderLAN-kiibikooslust.

Mudelile 6000 on lisatud SCSI-kettakontroller, mis võimaldab kasutada Compaq'i tehnika uuendust, Ultra SCSI S.M.A.R.T. kõvakettaid. Adapter on oma häid omadusi näidanud juba serverites, sest avastades ketta töös väikesi häireid, parandab ta need ja samas ka teatab kasutajale, et varsti võib midagi halba juhtuda ning targem oleks teha varukoopiad ja kutsuda välja hooldusmees.

Compaq Powerdrive on 8x CD ROM-seade, mis suudab lugeda nii tavalisi CD-kettaid kui ka ise kirjutada CDsid. Seega ideaalne valik pikaealiste andmete arhiveerimiseks.

Pere esimene mudel ei ole nagu vene muinasjutus jäetud pere «lollikese» ossa. Oma madala hinna kohta (alates 20 000 kroonist) ei ole ta mitte ainult nimepoolest Compaq, vaid sisaldab protsessorina 100MHz Pentiumit, 8MB EDO-mälu, 630MB kõvaketast, energiasäästu funktsioone, IntelliSafe S.M.A.R.T. EIDE kõvakettakontrollerit, Compaqi 151FS värvimonitori ja loomulikult ka tarkvaralise «inventuuri» ja veaotsingu tarkvara. Kõiki Deskpro mudeleid on võimalik tellida kas laua- või minitornmudelina.

Compaq on teinud veel ühe uuenduse klaviatuuride maailma. Nimelt on võimalik tellida neid arvuteid kas tavaliste SpaceSaver-klaviatuuriga, mis sisaldab kõiki vajalikke Windows 95 klahve või uudse Compaq Erase Eaze-klaviatuuriga.

Nagu nimigi ütleb, on kustutamine lihtne. Kustutamiseks on tühiku klahv poolitatud.

Just hea vana spacebar on kahes tükis. Teda saab kasutada vanaviisi, kuid kiirtrükkalid on kurtnud, et parandamine on ebamugav (backspace-klahv on liiga kaugel) ja see muudab kiirtöö aeglasemaks.

Nüüd on võimalik pool tühiku klahvi muuta korrigeerimise tarbeks.

Hetkel kuum