Riigiprokuratuuri prokurör Urmas Tammiksaar väitis oma protestis, et linnakohus motiveeris oma otsust valesti. Tema arvates ei tõlgendatud õigesti rahareformikomitee volitusi ja dekreeti rublade müügi kohta. Sellest tulenevalt nõudis prokurör Agu Kivimägi, Marek Strandbergi ja Tiit Pruuli karistamist 3000kroonise rahatrahviga.
Ringkonnakohtu kriminaalkolleegium Jüri Paabi eesistumisel jättis apellatsioonprotesti rahuldamata ning linnakohtu otsuse jõusse.
Strandbergi kaitsja vandeadvokaat Aare Raig pidas prokuröri protesti analoogselt süüdistusega küllaltki süsteemituks ja formaalseks. Otsust kommenteerides arvas ta, et ilmselt jäid prokuröri väited ka ringkonnakohtu silmis nõrgaks. «Ega muud polnudki oodata,» leidis Raig.
Tammiksaar ei osanud veel öelda, kas ta ka ringkonnakohtu otsuse peale protesti esitab. Ka ei osanud prokurör veel seletada motiive, millest lähtudes kohus otsuse tegi.
ASi Maag omanike Marek Strandbergi ja Agu Kivimägi tehinguid on alates käesoleva aasta märtsist uurinud ka maksuamet, kes on pidanud ses suhtes kirjavahetust Soome maksuametiga. On teada, et 1993. aastal, mil toimusid rublamüügitehingud, laekus Soomes registreeritud Maag OY arvele Hansapangas üle 17 miljoni dollari, mis suuremas osas sularahana välja võeti.
Maksuameti peadirektor Kalev Järvelill ütles, et maksuamet revisjoni tulemusi ei avalikusta ega kommenteeri. Maksuameti andmeil ASil Maag 1996. aasta 1. septembri seisuga maksuvõlgnevusi ei olnud.