1. oktoober 1996 kell 22:00

Microlink ja Läti üks suurimaid arvutifirmasid Baltic Information Technology sõlmisid Microlinki müügi- ja marketingidirektori Janek Oblika sõnul koostööle- pingu, mille tulemusel hakkab Baltic Information Technology Lätis müüma Microlinki arvuteid ja lisaseadmeid.

Baltic Information Technology on Microlinki toodete neljas edasimüüja Lätis. Eelnevalt omas firma lepinguid SoftwareHouse Riga Kommertskeskusega, ComputerLand Rigaga ja firmaga SimSS. Momendil müüb Microlink Lätis üle 100 arvuti kuus.

Jaotuskanalite lisandumine peaks aitama Microlinkil kasvatada turuosa Lätis viielt protsendilt 10--15 protsendile käesoleva majandusaasta lõpuks. Praegu on käimas koostööläbirääkimised mitmete potentsiaalsete edasimüüjatega.

Microlink on Baltikumi suurim arvutifirma. Firma klientideks on üle 200 arvutifirma Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja mujal. 1996. aasta juunis lõppenud majandusaasta käive oli 167 miljonit krooni. ÄP

Microsoft Corp tõstis juhatuse esimehe Bill Gates'i tänavust töötasu, kuid prognoosis käibe langust eelolevaks perioodiks.

Gates, kes on juba niigi maailma rikkaim mees, teenis käesoleval aastal palga ja preemiatena 562 588 dollarit ehk 26 protsenti rohkem kui 1995. aastal, ilmnes USA väärtpaberikomisjonile esitatud esialgsetest andmetest. Gatesi varandus kasvas aga veelgi kiiremini, kerkides peaaegu 19 miljardi dollarini, kui võtta aluseks reedene aktsiahind 134,375 dollarit. Gatesile kuulub 141,11 miljonit aktsiat.

Kompanii prognoosib järgmiseks aastaks aeglasemat kasumi- ja käibekasvu suurte kulutuste ja Windows 95 aeglasema läbimüügi tõttu. AP-BNS

Arvutihäkkerile, kelle tabamiseks kuulutati välja üleriigiline inimjaht, esitati süüdistus tarkvara varastamises mitme miljoni dollari ulatuses kolme aasta jooksul.

Kevin Mitnicki süüdistati arvutiprogrammide varastamises mitmetest kompaniidest, Lõuna-Kalifornia ülikooli arvutite kahjustamises ning varastatud paroolide kasutamises.

33aastane Mitnick tunnistas end aprillis süüdi ühesainsas varguses, mis puudutas 15 varastatud mobiiltelefoninumbri kasutamist arvuti andmebaasidesse helistamiseks. AP-BNS

Hetkel kuum