3. oktoober 1996 kell 22:00

Bill Gates -- 3. korda USA rikkaim

Bill Gates kuulus USA 400 rikkaima inimese hulka juba kümnendat korda. Tänavu oli selles loetelus 121 dollarimiljardäri ehk 27 rohkem kui eelmisel aastal. Uustulnukaid oli seal tänavu 43 ehk iga üheksas.

Bill Gatesi varandusele on aluse pannud tarkvarafirma Microsoft, mille ta noteeris börsil 1986. aastal ning samal aastal pääses ta ühtlasi esmakordselt Forbesi rikkaimate loetellu.

Aasta tagasi oli Bill Gates veel poissmees, kuid aastavahetusel abiellus ühe kolleegiga ja sai kevadel tütre, kes on järelikult maailma suurima eraomandi pärija.

Bill Gates ja tema abikaasa Melinda French jälgivad praegu USA läänerannikul Medinas oma maja valmimist, mis on kestnud kuus aastat ja läheb maksma 40 miljonit dollarit.

Maja on 3500 ruutmeetrit suur ja naabrid kutsuvad seda konverentsikeskuseks. Selles on 24 videomonitoriga 18 meetrit pikk hall ning sada külalist mahutav söögisaal.

Majas on rohkesti igasuguseid moodsaid tehnikavahendeid. Näiteks varustatakse iga külaline kiibiga, mis võimaldab jälgida nende liikumist, süütab tule ruumides, kuhu külaline siseneb, ja kui külaline on valinud raamatukogus meelepärase muusika, jälgib kiip, et muusika saadaks teda kõikjal. DI

Hetkel kuum