3. oktoober 1996 kell 22:00

Pennu aktsia tegi eile börsil suure hinnahüppe

«Aktsiahinna hommikuse kiire tõusu põhjustas tõenäoliselt see, et ametlikud maaklerid täiendasid oma portfelle varem sisse antud ostutaotluste najal. Päeva lõpu hinnalanguse tingis spekulatiivsete investorite tõenäoline otsus hakata kasumit välja võtma,» kirjeldas olukorda turul Forekspanga peadiiler Tõnu Vanajuur.

Hoiupanga väärtpaberimaakleri Charlie Viikbergi sõnul jõudis Pennu aktsia oma õigele tasemele.

Ta lisas, et aktsia normaalne hind võiks selle spekulatiivsust ja riski ning P/E suhet, mis on 7, arvestades olla 70 krooni.

Väärtpaberispetsialistide sõnul võib püsiv spekulatiivsete investorite müügisurve põhjustada Pennu aktsiahinna mõningase languse.

Kui suureks langus kujuneb, oleneb sellest, kas ja millise hinnaga aktsiaid ostetakse.

Hetkel on ülekaalus spekulatiivsed investorid, kes omandasid aktsiad avalikul emissioonil ning kelle valduses on saja aktsia ringis.

Uued investorid peaksid võtma vähemalt aastase positsiooni, sest aktsial pole enam endist spekulatiivsust, ütles Viikberg. Kui tuleb tõsine ostja, võib aktsia hind uuesti tõusta, lisas ta.

Eile registreeris Tallinna väärtpaberibörs Pennu aktsiaga 21 tehingut, mille käigus vahetas omanikku 14 572 aktsiat. Tehingute kogumaht oli miljon krooni ning aktsia keskmiseks hinnaks kujunes 69,13 krooni.

Hetkel kuum