3. oktoober 1996 kell 22:00

Türilastele meeldib einestada Adamsoni äris

Türilaste arvates on kõik probleemid lahendatavad: kui ärilõunaks sobilikku restorani pole või pereüritusi ei toimu, võib sõita mujale. Paide, Viljandi või Pärnu pole liiga kaugel.

Esinduslikuks ärilõunaks sobib Türi ettevõtjate arvates kõige paremini Kuninga hotelli restoran Paides. Kiidetakse restorani interjööri ja teenindust, vahel jätab soovida vaid toidu kvaliteet. Hea tuttavaga võib tööjuttu ajada ka Ropiku baaris, kus on maitsvad toidud. Vastajaid häirib selle asukoht keldris ning vähene valgus. ME Kommunaal töödejuhataja Heili Talvere arvates sobib ärilõunaks ka tarbijate ühistu söökla.

Parima argilõuna paiga tiitli võitis seitsme häälega Adamsoni äri. ASi Lokuta juhatuse esimehele Raivo Raamatule meeldib sealne interjöör, ka söögid on maitsvad. Sellesse kohvikusse pole häbi ka külalisega minna. Argilõunaks sobib Ropiku baar, ehkki võõral on seda keeruline leida. Nimetati Türi metsakombinaadi sööklat, Bermuudat ja Mäe kohvikut.

Türilased on uhked oma ujula üle, mille puhul kiidetakse ka kliendisõbralikku teenindust. Hea kattega staadione on kaks, võimlaid rohkemgi. Talvel saab suusatada valgustatud radadel. Raivo Raamatu sõnul tegutseb Türil aktiivselt korvpalli-, tennise- ja bridzhiklubi. Suvel toimus tehisjärve ääres ujumisvõistlus ja rannavõrkpalliturniir.

Soliidse äripartneriga minnakse õhtut veetma Paide Kuldkrooni. ASi Turgel Puit tegevdirektor Andrus Eensoo teab soovitada Väätsa külalistemaja «Vana tall», kuhu peab oma tulekust ette teatama. Vanast hobusetallist ümber ehitatud einestamis- ja majutuspaigas on Andrus Eensoo sõnul ka bassein ja saun, samuti baar. Noortele korraldab diskosid kultuurimaja.

Klassikalisi pereüritusi vastajaile meelde ei tule. Vaid suurte tähtpäevade puhul korraldab kultuurimaja mingi ürituse. Siiski asub Türi piisavalt hea koha peal, et sõita hoopis Viljandisse, Pärnusse või Paidesse. Raivo Raamatule meenub võrkpallivõistlus lastele ja vanematele. Türi lillelaata ja Agri näitust võib pidada ka pereürituseks.

Korralikuks majutamiseks tuleb taas sõita Paidesse Kuldkrooni või Tõru hotelli. Türi võõrastemaja ei tule vastajate sõnul arvesse ka tavakodaniku puhul, kuna puuduvad elementaarsed mugavused. Raivo Raamatu sõnul on saab tavalise külalise viia Mateko külalistemajja. Andrus Ehasoo sõnul võib etteteatamisel ööbida «Vanas tallis», ent seal on vähe kohti.

Kultuurimaja tööga on vastajad rahul, direktor sai kiidusõnu kolmelt küsitletult. Enamikule on ereda elamusena meelde jäänud Vanalinnastuudio etendused. Suvine kultuurielu oli ootamatult vilgas. Kultuurimajas ja tänavatel on näitusi, järve ääres vabaõhulaval on toimunud kontserte. Palju külastatakse Paide kultuurimaja.

Hetkel kuum