9. oktoober 1996 kell 22:00

ASi Ofelia ekspordilitsentsi taastamine lükkus edasi

Litsentsikomisjoni esimees Aleksander Skoblov ütles, et kuna maksuamet pole esitanud Ofelias läbiviidud revisjoni lõppakti ja kaitsepolitsei pole ikka veel esitanud lõplikke materjale tollieeskirja väidetava rikkumise kohta, lükkas litsentsikomisjon arutelu edasi 30. oktoobrini.

Küsimusele, kas Ofelia juhtide süüasja uurimine pole liiga kaua kestnud, vastas Skoblov, et tehasele on küll kahjulik viivitamine, kuid asi tuleb lõpuni uurida.

Maksuametist teatati, et Ofelia revisjonimaterjali analüüs on veel pooleli ja midagi konkreetset selle kohta vastata ei saa.

Ofelia uus kommertsdirektor Evald Pärni ütles, et firma lootis litsentsikomisjoni otsusele. «Oleme loonud uue toote, Saare Viina, millega kavatsesime eksporditurule minna,» lausus Pärni.

Ofelia eksportis enne litsentsi äravõtmist keskmiselt 20--30% toodangust, suurema osa sellest moodustas viin.

Pärni väitis, et Ofelia tuleb turule tagasi tugevamana kui varem. Ofelia kavatseb tema sõnul suuremat rõhku panna nn aktiivsele müügile, muutes teeninduse kliendile mak-simaalselt mugavaks.

Teise trumbina nimetas Pärni Ofelia tootmistaset. «Võib rahulikult öelda, et meie tootmine ja oskusteave on Eesti parimad,» väitis ta.

Käesoleva aasta müügitulemusi ei soovinud Ofelia ajutine tegevjuht Tomi Ovaska konkreetsemalt puudutada. Ta tunnistas, et suvekuudel oli firma läbimüük kehv.

Hetkel kuum