9. oktoober 1996 kell 22:00

Hansapanga osakaal börsil on kahanemas

«Uute ettevõtete väärtpaberite lisandumisega suureneb turu kapitalisatsioon pidevalt ja Hansapanga osakaal tehingutes järjest väheneb,» lausus Hoiupanga väärtpaberimaakler Charlie Viikberg. «See on igati tervitatav tendents, kuna väärtpaberiturgu ei saa liialt siduda ühe aktsiaga.»

Samas on Hansapanga aktsia näol tegemist stabiilse aktsiaga, mille hinna languseks spetsialistid põhjust ei näe. «Aktsia hinnatase on praegu suhteliselt mõistlik ja languseks suurt põhjust ei ole,» ütles HF Arenduse juhataja Margus Uudam.

Tallinna kaubamaja aktsia sulgemishind oli eile 54 krooni. «See on tervitatav märk Eesti aktsiaturul,» ütles Charlie Viikberg. «Kui seniajani tõusid kõik aktsiad, välja arvatud kaubamaja oma, siis nüüd tõusis ka see.»

Saku õlletehase lubadus avaldada täna oma majandustulemused elavdas juba eile turu huvi aktsia vastu. «Ilmselt investorid ootavad Sakult häid majandustulemusi, ei usu, et keegi tegutses insider-informatsiooni alusel,» sõnas Viikberg.

Viieteistkümne protsendi suuruse tõusu tegi börsil läbi Rakvere lihakombinaadi aktsia, mille keskmine hind jõudis 5,92 kroonini. Väärtpaberispetsialistide arvates on niivõrd kõrge hind investorite emotsioonidel põhinev. «Aktsia ei ole halb, aga see on pikema perspektiiviga,» ütles Margus Uudam.

Äripäeva indeks tõusis eile rekordtasemele 322,96, mis on 1,34 protsenti kõrgem kui päev varem. Tallinna väärtpaberibörsi indeks TALSE langes eile 0,39 punkti ja jõudis 104,48 punktini.

Börsil registreeriti eile 277 554 väärtpaberiga 150 tehingut kogukäibega 13,8 miljonit krooni.

Tallinna väärtpaberibörsi vabaturu käive oli 11,3 miljonit krooni. Vabaturul vahetas 160 tehingu käigus omanikku 1,17 miljonit aktsiat.

Hetkel kuum