9. oktoober 1996 kell 22:00

Meediafirmas julged värvid

- Reklaamifirma Datum Optimum büroo on ümber ehitatud endisest korterist ja ruumiplaneeringut on suuresti muudetud. Ehitustööde käigus jäid alles vaid kandvad seinad.

Büroo sisekujundust iseloomustavad julged värvid, mida sisearhitekt Taso Mähar peab meediafirmale sobilikuks. «Neil on seal siis lõbus olla,» taunib Mähar sageli ühte nägu kontoreid.

Töö- ja olmeruumide põrandaid katab looduslik kate Marmoleum, mille värve peab sisearhitekt harvaesinevalt säravaks. «Tavaliselt imiteerivad vinüülkatted kivi või on muidu träpsulised,» võrdleb Mähar. Kabinettides ja nõupidamisruumis on vaipkate.

Mööblivaliku on teinud tellija. «Minu plaani järgi pidid tulema erikujulised lauad, kompaktsemad töökohad,» on Mäharil veidi kahju. Ka nõupidamisruumi pidi algselt tulema mitmetahuline laud, mille vorme pidi jälgima ka lamp.

Kuna büroos töötavad paljud inimesed arvutil, on valguslahendus peegelduse vältimiseks hajutatud -- see tähendab, et valgus ei ole suunatud otse alla, vaid lakke.

Firma juht Aare Ristal peab oma bürood teistest erinevaks ja loomingulistele inimestele õige värvivaliku tõttu motiveerivaks. Funktsionaalsuse poolelt on Ristali arvates tänapäeva büroos kõige tähtsam kommunikatsioonide kättesaadavus.

Datum Optimum Media kontoris ei vedele telefoni-, arvuti- ja elektrijuhtmed põrandal, vaid on postide sees toodud ruumi keskele, andes võimaluse nende ümber töökohti paigutada.

«Nii on kommunikatsioonisõlmed ka sisekujunduselement,» iseloomustab Ristal. «Funktsionaalsus on seeläbi pandud esteetilisse vormi.»

Hetkel kuum