17. oktoober 1996 kell 22:00

Tamsalu populaarseim baar on Tulilind

Küsitluse põhjal tunduvad Tamsalu ettevõtjad kainelt kaalutlevad ja kultuurilembesed. Nad on rahul sellega, et kõrgete külaliste puhul laheneb olukord Rakvere abiga, mõnusaid söögikohti ja põnevaid vaatamisväärsusi jagub ka Tamsalu ümbruses.

Tõsiseks ärilõunaks sõidetakse Rakverre puhtusest ja soliidsusest õhkavasse Wesenberghi restorani, mis on Tamsalu ettevõtjate arvates selle piirkonna uhkus. ASi Terko sekretäri Inna Shevtsova sõnul korraldab nende firma ärilõunaid Terko baaris, mis on avatud vaid töö ajal. Eraldumisvõimalus seal küll puudub, ent külastajaid pole kunagi palju. Enamik vastajaid tunnistab, et väga soliidsesse söögikohta pole Tamsalu mastaapides mõtet investeerida, ent sellegipoolest oodatakse huviga ühe ehituse valmimist, kuhu pidi kuulduste kohaselt tulema restoran.

Argilõunat võib süüa 4-5 kohas, ükski pole räpane ja kesise teeninduskvaliteediga. Kaheksa vastajat eelistab keskuses asuvat Tulilinnu baari, kus on piisav toiduvalik. Tamsalu EPT direktor Valdo Simonlatser kiidab meeldivat seltskonda, lihtsat interjööri. Vahetevahel kõlab õhtuti ka elav muusika.

Teiste paikadena soovitatakse puhast ja stiilset, hinnaklassilt odavamat Muti baari, laupäeviti kultuurimajas töötavat baari. Äsja avatud Paula kohvikus on maitsvad pirukad.

Sportimisvõimalused on vastajate arvates piisavad, ehkki spordikompleksi haldamine on raske. Spordikeskuses on ujula, jõusaal, võimla, tennise- ja lauatenniseplatsid, solaarium ja saun. Tänavu saab sõita uuel valgustatud suusarajal. ME Tamko direktori Vello Sanderi sõnul võtab hoogu autosport: ehitatakse radu.

Esindusliku äripartneriga veedetakse õhtu Wesenberghi restoranis. Tamsalu noorus aga armastab käia kultuurimajas diskol või Tulilinnus head muusikat kuulamas. Inna Shevtsova sõnul on Tamsalus tublisid muusikaga tegelevaid noormehi, kelle musitseerimine on võitnud kohalike elanike hulgas sügava poolehoiu.

Pereüritustest pole enamik vastajaid juba ammu kuulnud, ent see on põhjendatud, kuna nädalalõpuks sõidetakse sageli Rakverre ja mujalegi, kus taolisi sündmusi piisavalt. Tutvutakse ümberkaudsete vaatamisväärsustega. Laste eest hoolitseb kultuurimaja: tegutsevad huvialaringid, korraldatakse laulu- ja joonistusvõistlusi.

Majutuskohta valides pöördutakse taas Rakverre, ent seda peetakse taas loomulikuks. Vaid suvel tuntakse ööbimiskohtadest puudust. Nn igapäeva-külalised leiavad peavarju spordikompleksile kuuluvatest ühiselamu tüüpi tubadest või Terkos külaliste jaoks kohandatud tubadest. Need pole aga mõeldud läbisõidul viibivale turistile. Spordikompleksis saab kasutada kööki.

Tamsalu kultuurielu on koondunud kultuurimajja, mille töötajad said küsitluses osalenuilt vaid kiidusõnu. Näituste puudust pole, ka teatrid külastavad Tamsalu tihti. Hetkel on kultuurimajas loodusmaalide näitusmüük. Filme näidatakse paar korda nädalas. Vaid klassikaline muusika kõlab harva ning kirikukontserdid ei tule selle halva olukorra tõttu kõne alla. Valdo Simonlatseri sõnul on vabaõhulava sootuks unustatud.

Hetkel kuum