21. oktoober 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Läti ärilehe Biznes & Baltija teatel avati Poola ja Vene Kaliningradi oblasti piiril Bagrationovsk-Bezledy kaubaveo läbilaskepunkt.

Senised piiripunktid Poola ja Kaliningradi oblasti vahel olid avatud vaid reisitranspordile ning veoseid tuli transportida Leedu kaudu.

Esmalt võimaldab avatud piiripunkt Kaliningradi oblasti vabamajandustsoonil lülituda Via Baltica süsteemi transiitvedudesse, teisalt teeb võimalikuks Vene kaupade transportimise Kaliningradi Valgevene ja Poola kaudu, ilma Leedu territooriumi läbimata. LETA-ETA

Euroopa suurimat erastamist plaaniv Deutsche Telekom teatas, et aktsiate noteerimishinnaks tuleb 25--30 marka.

Noteerimishinna alusel on kontserni turuväärtuseks 75 mld marka, mille järgi on tegemist Euroopa suurima telekommunikatsioonifirmaga.

Enamik müügile tulevaist aktsiaist (62--65%) läheb analüütikute hinnangul Saksa investoritele, 13--18% ameeriklastele, 8--12% inglastele ja 5--8% eurooplastele. Kompanii teatab lõpliku noteerimishinna 16. novembril.

Kauplemine Telekomi aktsiatega Frankfurdis ja Wall Streetil algab esialgsete plaanide järgi 18. novembril. Kauplemine Tokios algab päev hiljem. AP-BNS

Rootsi valitsus ei aktsepteeri tähtaja kehtestamist alkoholikvootide kaotamisele ning võib küsimuse kaevata Euroopa õiguskohtusse. Soome püüab kõnelustel ELiga saavutada kokkulepet, mis võimaldaks piirata ka kolmandatest riikidest, esmajoones Eestist ja Venemaalt sissetoodava alkoholi hulka. Taanil neid probleeme pole.

Praegu kehtiva korra järgi võivad reisijad teistest ELi riikidest Soome tuua liitri kanget alkoholi, 5 l veini ja 15 l õlut. Teistes ELi riikides on kvoodid: 10 l kanget alkoholi, 20 l kanget veini, 90 l keskmise kangusega veini ja 110 l õlut.

Kõnelused puudutavad ka tubakatoodete sissetoomist. Tubaka- ja alkoholimaksud toovad Soomele igal aastal tulu 10 mld marka. STT-BNS

Groznõi taastamisega tegeleva operatiivstaabi andmeil kulus lahingutegevuses purustatud gaasijuhtmete taastamiseks vähem kui kaks kuud. Taastamistööde käigus remonditi kokku 23 km juhtmestikku ning praegu saavad gaasi kõik linna põhilised elamurajoonid peale tugevalt purustatud kesklinna. ITAR-TASS-ETA

Hetkel kuum