23. oktoober 1996 kell 22:00

Leks otsustab täna aktsiakapitali laiendamise

Kastan rääkis, et kolmapäevaks oli endale aktsiaid juurde märkinud 97 protsenti Leksi senistest aktsionäridest. Emissiooni käigus oli kõigil Leksi senistel aktsionäridel eelisõigus aktsiaid proportsionaalselt neile kuuluva osaga juurde osta.

Pärast aktsiakapitali laiendamist on Leksi enda aktsiakapital 18 miljonit krooni ja sajaprotsendiliselt Leksile kuuluva elukindlustusseltsi Aval aktsiakapital 20 miljonit krooni.

Eile oli koos ka Leksi ühe aktsionäri, Hüvitusfondi nõukogu koosolek, kes otsustas fondi avalike suhete juhi Allan Sombri kinnitusel Leksi aktsiakapitali laiendamisega endale kuuluva proportsionaalse osa ulatuses kaasa minna.

Hüvitusfond pidas Leksi eraisikutest suuraktsionäridega läbirääkimisi oma senise 7,6protsendilise osaluse suurendamiseks kuni kolmandikuni Leksi aktsiapakist, kuid läbirääkimised seni Hüvitusfondile soovitud tulemust andnud ei ole.

Leksi suuraktsionär on Tallinna Pank, kellele kuulub 52% Leksi aktsiapakist. Suuruselt teine aktsionär on Leksi juhatuse esimees Raul Kastan (8%), järgnevad Hüvitusfond (7,6), Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg, nõukogu aseesimees Targo Raus ja Talinvest (kõik 7,3%). Ülejäänud ca 5% aktsiaid jaguneb enam kui kahekümne väikeaktsionäri vahel.

Hetkel kuum