29. oktoober 1996 kell 22:00

Toivo Ninnast ei huvita Preatoni miljonid

Ernesto Preatoni ütles oma eelmisel visiidil Eestisse, et ta kaalub ühe võimalusena Eesti Merelaevanduse erastamispakkumuse tegemisel kaasata koostöö korras strateegilisi investoreid, kes oleksid tegevad ka firma juhtimises. Ta lisas, et kuna Eesti Merelaevanduse puhul on tegemist suure ettevõttega, tuleb erastamisel kaasata ka Eesti-poolne partner, kelleks sobiks suurepäraselt firma praegune tegevjuhtkond.

Lisaks Preatonile on pakkumuse Eesti Merelaevanduse erastamiseks teinud ka AS ESCO Holding, mille taga on Eesti Merelaevanduse tegevjuhtkond koos Rootsi finantsinstitutsiooniga Carnigi AB.

Erastamisagentuurile Eesti Merelaevanduse erastamiseks pakkumuse teinud Voldemar Veberi puhul on Toivo Ninnase kinnitusel tegemist endise Eesti Merelaevanduse peainseneriga, kes töötas pärast firmast lahkumist NSV Liidu Kanada saatkonnas ja tegeles seal n-ö väliseestlaste probleemiga. Hiljem töötas Veber Bruno Sauli abina ENSV ministrite nõukogus, kust ta oli sunnitud lahkuma pärast Indrek Toome võimuletulekut.

Toivo Ninnase sõnul on erastamispakkumuse teinud ASi PKL juhatuse esimees Helmut Kanter endine Eesti Merelaevanduse kaadrite ülema asetäitja, kes pärast merekooli ülema kohalt pensionile minekut on tegelenud eraettevõtlusega.

Nezti-nimelise grupi taga kontaktisikuna mainitud Azol Minejevi puhul on tegemist endise Eesti Merelaevanduse kapteniga, kes on tänaseks pensionile läinud, teadis Ninnas.

Kõigi eespool mainitud pakkumuste taga võib olla suure tõenäosusega Vene kapital, lisas ta.

Ninnas ütles, et Hollandist Eesti erastamisagentuurile oma pakkumuse jätnud Van Uuden Transport Group B.V on praeguseks Eesti Merelaevanduse tegevjuhtidele ametlikult teatanud, et nad loobuvad Merelaevanduse erastamisel osalemisest.

Kinnitatud andmetel käisid hiljuti Eesti Merelaevandusega tutvumas ka pakkumuse teinud ASi Hansa Investeeringud ja Nomura Internationali esindajad, kellega oli kaasas ka üks Eesti Hoiupanga esindaja.

Äripäevale teadaolevalt on nii Hansa Investeeringud kui Nomura otsustanud erastamiskonkursil esineda ühise pakkumusega.

Hetkel kuum