• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Riigikogu liikmed Toivo Jürgenson ja Vootele Hansen algatasid alkoholiaktsiisi seadust muutva eelnõu, millega aktsiis tõuseb aastas üle kümne miljoni dekaliitri õlle tootmise korral.
  Aastas üle 10 miljoni dekaliitri kuni 4,7protsendise alkoholisisaldusega õlle tootmisel tuleb eelnõu kohaselt 1. detsembrist maksta viis krooni liitrilt.
  Aastas üle 10 miljoni dekaliitri üle 4,7protsendise alkoholisisaldusega õlle tootmisel tuleb eelnõu järgi 1. detsembrist maksta kuus krooni liitrilt.
  Riigikogu liikmed põhjendavad muudatust seaduse kooskõlastamisega WTO reeglitega. BNS
  Eesti erastamisagentuuri (EEA) nõukogu hakkab kolmapäeval arutama ASi Eesti Merelaevandus taotlust reisilaeva Tallink võõrandamiseks.
  EEA pressiesindaja sõnul peab EEA oma arvamuse ütlema, kuna Eesti Merelaevandus on erastamisnimekirjas.
  EEA arutab kolmapäeval ka agentuuri selle aasta üheksa kuu aruande kinnitamist. BNS
  Eesti suurim arvutifirma Microlink võitis maksuameti arvutite ostmiseks korraldatud riikliku hankekonkursi.
  Lepingu järgi tarnib Microlink maksuametile 150 arvutit. Tarne koguväärtus on ligi kaks miljonit krooni.
  Maksuamet saab arvutid selle aasta jooksul. BNS
  Valitsus otsustas kustutada erastatava RASi Silmet maksuvõlgade viivised ja koostas põhivõla tasumiseks 10aastase ajatatud maksegraafiku.
  Peaminister Tiit Vähi ütles eile ajakirjanikele, et valitsuse otsuse kohaselt saab kustutada need viivised, mis on tekkinud enne möödunud aastat. Viiviste kogusumma on 52,2 miljonit krooni.
  Samuti nõustus valitsus põhivõla tasumisega ajatatud maksegraafiku alusel, märkis Vähi. Selle järgi peab Silmet 2005. aastaks tasuma 19,6 miljoni kroonise maksuvõla.
  Valitsus tegi Vähi sõnul viiviste kustutamise otsuse erastamisagentuuri ettepaneku kohaselt, mille agentuur esitas kaks nädalat tagasi. Ettepanek oli kooskõlastatud ka rahandusministeeriumiga. BNS
  Finest Palace'i AS kaebab halduskohtu hotelli Palace tagastamist toetava otsuse edasi ringkonnakohtusse.
  «Esitame apellatsioonkaebuse ringkonnakohtusse kümne päeva jooksul,» ütles Finest Palace'i esindava advokaadibüroo Raidla & Partnerid vandeadvokaadi vanemabi Monika Sehver .
  Esmaspäeval rahuldas Tallinna halduskohus hotelli Palace õigusjärgse omaniku Tiiu-Helve Blomdahli kaebuse ja tunnistas seadusevastaseks valitsuse korralduse hotelli Palace hoone mittetagastamise ja ASi Finest Palace moodustamise kohta.
  «See ei tähenda veel hoone tagastamist õigusjärgsele omanikule,» selgitas Sehver. BNS
  AS iV Pluss avab 1997. II poolaastal Tallinna--Pärnu maanteel Tallinna piiril Iveco veoautode müügi- ja teeninduskeskuse, ütles firma tegevdirektor Enno Kuusk.
  Tallinna rajatava uue keskuse orienteeruvaks maksumuseks kujuneb 15 miljonit krooni. Arvestades soodsat asukohta Via Baltica ääres hakatakse samas pakkuma ka veoautode trassiteenindust.
  Praegu on Ivecol Eestis teeninduspunkt Tallinnas ja Tartus. Enno Kuuse sõnul plaanib iV Pluss teenindused avada ka Pärnus ja Põhja-Eestis.
  Kuuse sõnul on Eestis arvel üle 400 Iveco firmamärki kandva veoki, millest enamiku moodustavad Lääne-Euroopast toodud kasutatud veokid. Tänavu on Eestis müüdud 50 autot, populaarseim on Ford Transiti mõõtu Daily-klassi veok. Alates sellest aastast on 1992. a veebuarist Eestis Ivecot esindav AS iV Pluss Eesti turul ka raskeveokitega. ÄP
  Eelmisel nädalal valiti Kiievis tegutseva Ukraina välismajandussidemete ja -kaubandusministeeriumi ametnike ning välisriikide kaubandusesinduste töötajatest moodustatud kaubandusklubi presidendiks Eesti saatkonna majandusnõunik Lembit Luht.
  Luht sõnas, et kaubandusklubi eesmärk on tutvustada Ukraina majandust ja ettevõtteid välisriikide saatkondade töötajatele. Viimati kohtusid klubi liikmed Kiievi väärtpaberibörsi esindajatega.
  Luht, kes on klubis tegutsenud alates jaanuarist, leidis, et tema valimine klubi presidendiks võis olla põhjendatud Eesti populaarsusega ukrainlaste silmis. Ta lisas, et sel sügisel on Ukraina ettevõtted kõige rohkem huvi tundnud Eesti kalatoodete vastu.
  Ukrainas on esindused 56 välisriigil, neist kaubandusklubis tegutseb üle 40. ÄP
  Tuleval teisipäeval ilmub uus ajakiri Spordielu, mis on seadnud eesmärgi uurivate ja analüüsivate kirjutistega lugejaid võita, ütles väljaande peatoimetaja Sven Sommer.
  Spordielu ei konkureeri päevalehtede ega nädalalehega Spordileht, mis täidavad operatiivse kajastaja rolli, teatas Sven Sommer. «Ei söandaks Spordielu päris uurivaks ajakirjanduseks nimetada, aga suund on võetud sinnapoole,» täiendas ta.
  Ajakirja käivitamiseks vajaliku summa investeeris Mati Kebinale kuuluv AS NT Kaubandus. Soonvaldi kinnitusel on investeering ligi pool miljonit krooni. Kasumisse on reaalne jõuda kolme aastaga, lisas ta.
  Spordielu majanduslikku käekäiku turu erastamise lõpplahendus ei mõjuta, kinnitas Sven Sommer. ÄP
  Tallinna linna ja riigi eelarvesse laekub iga kuu piletita sõitjatelt 100 000 krooni, 60% rahast saab Tallinna linn ja 40% riik, ütles BNSile Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo.
  Harjo sõnul sõidab piletita 5--6 protsenti ühissõidukite kasutajatest. Ta ei usu, et praegu palgal olevad 34 kontrolöri jõuaksid kinni püüda kõik «jänesed». Samas ei näe Harjo põhjust võtta tööle rohkem kontrolöre: «Meie jäneste-protsent pole põhjanaabrite omast suurem.»
  Harjo sõnutsi pole kontrolöri töö mitte võimalikult suuri trahve koguda, vaid inimesi distsiplineerida. Osale kontrolöridest on omistatud abipolitseiniku staatus. Harjo väitel saavad tulevased abipolitseinikud väljaõppe. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Anu Ruul: kestliku innovatsiooni võimalikkusest Maal – kümme sammu maailmalõpust eemale
Innovatsioon ja kestlik innovatsioon ei peaks olema kaks eri terminit, kestlikes uutes innovatsioonides peituvad väga suured tulevikuärid, kirjutab konsultant ja koolitaja Anu Ruul Äripäeva essees.
Innovatsioon ja kestlik innovatsioon ei peaks olema kaks eri terminit, kestlikes uutes innovatsioonides peituvad väga suured tulevikuärid, kirjutab konsultant ja koolitaja Anu Ruul Äripäeva essees.
Alexander Elder hoiatas Toomase konverentsil pullituru lõpu eest
Eesti juurtega börsikaupleja Alexander Elder on turgude suhtes pessimistlik ning usub, et ka Tallinna börsil on oodata varsti karuturgu.
Eesti juurtega börsikaupleja Alexander Elder on turgude suhtes pessimistlik ning usub, et ka Tallinna börsil on oodata varsti karuturgu.
Kasumiga müüdud LHV aktsia tõi investorile suure kahetsuse
Investor, Funderbeami kasvujuht Kristjan Raude rõhutas investor Toomase konverentsil oma investeerimisvigadest ja -õppetundidest rääkides, et ta küll armastab raha ja selle teenimist, aga ka selle kulutamiste heade emotsioonide saamiseks ei tohiks ära unustada.
Investor, Funderbeami kasvujuht Kristjan Raude rõhutas investor Toomase konverentsil oma investeerimisvigadest ja -õppetundidest rääkides, et ta küll armastab raha ja selle teenimist, aga ka selle kulutamiste heade emotsioonide saamiseks ei tohiks ära unustada.
Kapo kahtlustus: transpordiameti ekstöötaja tegi lähedasele 200 000eurose magusa otsuse Lisatud võimaliku hanke info
Kaitsepolitseiamet esitas kolmapäeval transpordiameti endisele ametnikule kahtlustuse toimingupiirangu teadvas rikkumises suures ulatuses.
Kaitsepolitseiamet esitas kolmapäeval transpordiameti endisele ametnikule kahtlustuse toimingupiirangu teadvas rikkumises suures ulatuses.