12. november 1996 kell 22:00

Ehitusfirma AS FCM alustas Kadriorus Vilmsi tänaval kuuekordse büroohoone-elamu ehitamist.

FCMi juhatuse esimees Tiit Kuuli ütles BNSile, et hoone maksumus on üle 30 miljoni krooni ning selles on pinda ligi 4000 ruutmeetrit.

Hoone ja selle krunt on Kuuli sõnul FCMi omanduses, kuid pärast maja valmimist pole välistatud korterite müümine. Hoone ehitamiseks on FCM võtnud laenu Tallinna Pangalt.

Maja on projekteerinud arhitekt Raivo Puusepp. BNS

Rootsi ehitus- ja kinnisvarafirma Besquab ning kindlustusselts SwissRe panid esmaspäeval Tallinnas Roosikrantsi tänaval nurgakivi uuele seitsmekorruselisele ärihoonele.

Besquabi esindaja Anneliis Matvere ütles BNSile, et kompaniid hindavad 5500-ruutmeetrise pinnaga ehituse maksumuseks koos käibemaksuga 95 miljonit krooni.

Hoone esimesele viiele korrusele tulevad kontoriruumid ning ülejäänud kahele korrusele korterid.

Ehitis on projekteeritud Euroopa standardite kohaselt, pöörates erilist tähelepanu disainile, materjali valikule, ruumikujundusele ja turvalisusele.

Hoone peaks valmima järgmise aasta lõpus. BNS

Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank (EBRD) teatas esmaspäeval 23,1 miljoni USA dollari (ligi 280 mln EEK) eraldamisest Sankt Peterburgis aadressil Nevski prospekt 25 asuva hoone põhjalikuks rekonstrueerimiseks ja renoveerimiseks kaasaegseks büroohooneks.

Tegemist on suurima laenusummaga, mis on kunagi eraldatud mingi Vene Föderatsiooni territooriumil paikneva kinnisvaraobjektiga seotud projekti finantseerimiseks.

Nimetatud hoones paiknevad praegu Sankt Peterburgi Kinnisvarade kasutamise kompanii ruumid.

Kompanii juht akadeemik Igor Spasski avaldas selle laenutehingu teokssaamise eest tänu Peterburi kubernerile Vladimnir Jakovlevile ning esias talle formaalse küllakutse hoone pidulikule avatseremooniale, mis on määratud 1997. aasta juunile. EBRD-ETA

Möödunud nädala Äripäeva ehitusrubriigi soosituimate ripplagede kaubamärkide edetabelis oli eksitud Eesti ripplae tootja aktsiaseltsi Parmet nime kirjapildiga. Vabandame. ÄP

Hetkel kuum