13. november 1996 kell 22:00

ETK investeerib kaubandusse 200 miljonit

Eesti suurima kaubandusorganisatsiooni ETK peadirektor Jüri Miks ütles, et neljandik järgmise aasta investeeringutest kaubandusse ehk 50 mln krooni läheb Lasnamäele rajatava Maksimarket-2 ehitamiseks.

«Protsess, mida alustasime juba aastaid tagasi, jätkub -- restruktureerime ja reinvesteerime süsteemi, st vabastame vahendeid mittekaubanduslikult tegevuselt ja suuname nad kaubanduslikule tegevusele,» märkis Miks.

ETK süsteemis töötab praegu 877 kauplust ning 11 000 inimest.

30. mail ETK osanike poolt vastu võetud arengustrateegia aastani 2001 seab prioriteediks kaubanduse. Tänase koosoleku põhiteema on sellest strateegiast lähtuv järgmise aasta tegevuskava.

«ETK jaemüük on üles ehitatud eri strateegiatele -- lipulaevaks on täna Maksimarket, mis saab lähiajal endale järglased,» lausus Miks.

Järgmise aasta septembris avatab ETK Lasnamäel Maksimarket-2, tulevikuplaanides on ka järgnevate numbritega Maksimarketid.

Suurim Eesti kauplustekett on praedu ETK Edu-kett, mis ühendab 26 kauplust. Järgmise aasta lõpuks peaks Edu-ketti kuuluma 50 poodi, mille kogukäive ulatuks 60 miljoni kroonini kuus.

Muutusi on plaanitud teha ka Konsumi ketis. «Praegu on Konsumi kontseptsioon oma aja ära elanud ja vajab uut hingust ning uusi ideid,» selgitas Miks. «Järgmisel aastal on kavas avada esimene uue süsteemi järgi töötav Konsumi kauplus.»

Muutused ootavad ees ka väiksemaid ETK kauplusi kõikjal Eestis.

«Seda nimetame me A-kontseptsiooniks,» lisas Miks. «Neid väikseid poode ei saa nimetada ketikauplusteks. A-kontseptsiooni järgi tahame korrastada sealset sortimendipoliitikat.»

ETK-le kuuluvate tööstusettevõtete arengukava kohaselt alustab ETK oma aktsiate börsil noteerimise ettevalmistamist.

ETK kontserni kuulub üle 50 ettevõtte, mis tegutsevad rohkem kui kümnes majandusharus. Kontserni üheksa kuu netokäive oli tänavu ligi 1,1 miljardit krooni.

Hetkel kuum