13. november 1996 kell 22:00

Hotellide täituvus langes kümnendiku võrra

Rohkem ööbiti suuremates hotellides ja kokku said hotellid septembris majutusest tulu 35 miljonit krooni, väidab statistikaameti uurimus.

Voodikohtade täituvus oli kõrgeim Tallinna ja madalaim Kirde-Eesti hotellides. Septembris oli hotellitubade ja voodikohtade täituvus vastavalt 43 ja 32 protsenti. Juulis ja augustis oli täidetud 52 protsenti tubadest.

Kõige populaarsemad olid Eestis statistikaameti uurimuse kohaselt 100 ja enama toaga hotellid. Hotellides oli avatud kokku 4486 tuba 8759 voodikohaga.

Septembris peatus hotellides 49 892 inimest, kellest kolm neljandikku olid välismaalased. Välismaalastest pooled olid soomlased. Üks inimene kasutas hotellikohta kekmiselt 1,68 ööpäeva.

Kui Põhja-, Lääne- ja Lõuna-Eesti hotellide külastajad oli enamikus puhkusereisijad, siis Kesk- ja Kirde-Eesti hotellide kliendid reisisid tööasjus, väidab statistikaamet.

Ööpäeva hind hotellis tõusis võrreldes selle aasta augustiga viiendiku võrra ja ööpäev maksis keskmiselt 421 krooni. Võrreldes möödunud aasta septembriga kallinesid majutusteenused 10 protsenti.

Hotellide tuludest moodustas suurima osa toitlustusteenuste müük. Septembris toitlustasid hotellid kliente 23 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum