14. november 1996 kell 22:00

Preatoni investeerib Kristiine kaubakeskusesse

Kristiine Keskuse ASi juhatuse esimees Margus Reinsalu ütles eile, et kaubakeskuse väljaehitamine on kogu projekti kolmas ja viimane järk.

Täpset ehitustööde algusaega ei osanud Reinsalu veel öelda, sest projekteerimine alles käib. Kaubakeskus loodetakse tema sõnul avada kahe aasta pärast.

Kaubakeskuse aktsiapaki jagunemist Reinsalu kommenteerida ei soovinud,ütles vaid, et kindlasti jääb osa aktsiaid ka Kristiine Keskuse ASile.

Ernesto Preatoni on varem öelnud, et Eesti on suurepärane koht investeeringuteks. «Siin pole üleliigset riiklikku kontrolli ega muid takistavaid tegureid, vastupidiselt Itaaliale,» sõnas ta.

Kristiine keskuse väljaehitamise esimene etapp realiseerus tänavu sügisel, kui avati Statoili teenindusjaam. Reinsalu sõnul peaks õige pea valmima ka tööde teine etapp ehk büroopinnad.

«Sisetööd on juba valmis, renoveerida on vaja veel vaid maja fassaad,» sõnas Reinsalu. «Fassaadi ehitame valmis kohe, kui oleme näinud kaubanduskeskuse projekti.»

Büroopinnad renoveerib Kristiine omavahenditega. Kristiine Keskuse ASile kuulub Tulika ja Endla tänava nurgal maa-ala suurusega 2,7 hektarit. Hoonetes on pinda 18 400 m2. Krundi rekonstrueerimine algas möödunud sügisel.

Ernesto Preatoni on Eesti Ühispanga suurim erainvestor ja talle kuulub 9,4 protsenti panga aktsiatest. Talle kuulub ka maja Tallinnas Uus tänav 13.

Preatoni on huvitatud ka RASi Eesti Merelaevandus erastamisest.

Sel aastal müüs kinnisvarafirma Arco Vara Ernesto Preatonile enamusosaluse ASis Pro Kapital, millele kuuluvad Eesti Kaabli majad Tallinnas. Eesti Kaabli maju hakkab äriruumideks ümber ehitama ehitusfirma Koger & Sumberg.

Hetkel kuum