20. november 1996 kell 22:00

Kaubatänav on soositud

Esimese korruse toiduosakond on igav. Valgete seinte taustal tuleb küll kaupade värvikirevus välja, kuid oleks mingit aktsenti näha tahtnud. Ka põranda mustri efekt on kaduma läinud. Valgustid on minu arvates liiga madalal, nii kadus ruumi avarus. Paremini on kujundatud tööstuskaupade uuem osa, mis jätab avara mulje. Väga meeldival kaubatänaval häiris vaid erineva mööbli kasutamine. Tore üllatus oli mänguasjade ja kirjatarvete osakonna juures põrandal kasutatud värvilised geomeetrilised elemendid. Teisel korrusel asuv meesteosakond oli rahulik ja meeldiv. Põrandat katvad kiviplaadid ja vaipkate täiendavad teineteist. Naisterõivaste ja jalatsite osakond on vähe valgustatud.

Minu arvates on EKS kaubamajas toiduosakond jäänud liiga väikeseks, tööstuskaup surub peale. Ehkki toidukaupade valik on suur, on osakonnas oste ebamugav sooritada. Näiteks lihalett on liiga väike.

Hea on kassade rohkus ja see, et maksta saab igale poole vastavalt sellele, kus on vähem rahvast.

Tööstuskaupade paigutus meeldib, miski selles ei häiri. Köögimajapidamiskaupade osakonna kohta pole paha sõna öelda. Kaubamajas olevad väikesed müügiboksid on igati sobilikud -- tekib seal ju müüjaga lähim kontakt. Toredad on lillemüügikohad.

Valgustuse ja kaupluse sisustuse kohta pole midagi negatiivset öelda, üldmulje on puhas ja soe.

Olen käinud rohkem kaubamaja toiduosakonnas, kaubabokse pole külastanud. Viimased annavad ilmselt kirevama pildi. Minu arvates on EKS kaubamaja erinev paljudest uutest kaubamajadest. Seal on huvitav käia, kuna on, mis ringi vaadates silma torkab. Eripäraseks teeb kaubamaja see, et nende käsutuses oli väike ruum -- pikk koridor oli vaja ära sättida. Teistes kaubamajades on neljakandiline ruum. Kui ka EKS kaubamajal oleks olnud käes neljakandiline ruum, siis võib-olla ta ei paistakski silma. Kaubamajas on suhteliselt hea valgus, seal on õdus ja puhas, niivõrd kuivõrd suures kaubakeskuses saab õdus olla. Kaubamaja interjöör on nõks üle keskmise, kuid ei kujuta endast absoluutset lage.

Viie palli süsteemis hindaksin EKS kaubamaja interjööri hindega neli. Kaubamaja sisekujunduses on minu arvates rohkelt ersatsust, mis tähendab, et kalli kaupluse muljet on püütud saavutada odavate vahenditega. Mina oleksin nõus käima ka lihtsas ja odavalt kujundatud kaupluses.

Meeldiv on EKS kaubamaja uuem pool, kus on välja renditud kaubaboksid. Üldiselt on vanast tsehhist ehitatud kaubamaja minu meelest huvitava lahendusega, lae all on jälgi tehasest.

Osakondade paigutus on EKS kaubamajas hea. Positiivsena mõjub, et kaubakeskuses on piisavalt õhku.

Uue osa põrandad on hästi tehtud; seal on näha, et raha on õigesse kohta kulutatud.

Hetkel kuum