5. detsember 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Euroopa Liidu ministrite nõukogu kandis Põhjamaade maagaasivõrgu 15liikmelise bloki ühisprojektide nimekirja, mis tähendab sisuliselt seda, et EL hakkab projekti toetama.

EL annab projekti edenedes oma garantiid ning võimaldab soodsaid laene Euroopa investeerimispangalt.

Põhjamaade maagaasivõrk peab ühendama Soome, Rootsi ja Taani maagaasivõrgud ning looma uue transpordivõimaluse Vene maagaasile Põhjamaade kaudu mandri-Euroopasse. STARTEL-BNS

Firma Lukoil Baltija R sõlmis Läti erastamisagentuuriga ostu-müügilepingu riigiettevõttele Latvijas Nafta kuulunud Riia naftabaasi soetamiseks.

Novembri keskel ostis Lukoil selle naftabaasi oksjonil 1,7 miljoni lati eest.

Lukoil võttis üle ka ettevõtte ühe miljoni latini ulatuvad kohustused, mis tuleb täita nelja aasta jooksul.

Hiljuti teatas Vene kontserni Lukoil juhtkond oma kavast uuendada SRÜ ja Balti riikides talle kuuluvate tanklate võrku. BNS

Tööpuudus Saksamaal kerkis novembris Saksamaade ühinemise järgse perioodi kõrgeima tasemeni.

Töötute arv kasvas novembris 50 000 võrra sesoonselt korrigeeritud 4,1 miljonini ning töötuskordaja kerkis oktoobri 10,6 protsendilt 10,7 protsendile.

Kolmandas kvartalis kiirenes majanduskasv 2,4 protsendini, kuid viimases kvartalis peaks majanduskasv taas aeglustuma. REUTER-BNS

Jõukas Genf loodab pääseda Guinessi rekordiraamatusse maailma kõige kallima jõlupuuga, mida ehivad 1000karaadised briljandid ja muud juveelid.

Shveitsi juveliir Piaget ütles, et linna keskväljakule püstitatakse kuusk, mis ehitakse briljantide ja muude juveelidega ning rubiinide, smaragdide ning teiste vääriskividega ehitud kelladega, mille koguväärtus on umbes kaheksa miljonit dollarit.

Suure summa peale kindlustatud juveelid ripuvad puu peal vaid mõned tunnid. REUTER-BNS

Venemaa valitsus saatis erakorralist finantsabi juba kolmandat päeva streikivatele kümnetele tuhandetele Kaug-Ida kaevuritele.

Kaevurite streigi tõttu ei tööta üle poole Venemaa 240 söekaevandusest. AP-BNS

Hetkel kuum