8. detsember 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Tartu kütusefirma Favora ostis kolmapäeval ASilt Astra Invest Tartus Ringteel asuva bensiinijaama. Sel nädalal alustab Favora klientide teenindamist oma neljandas, Tartumaal Aoveres asuvas tanklas.

ASi Favora juhatuse esimehe Aivo Pärna kinnitusel on nende firma eesmärk omada lähema kahe aasta jooksul Lõuna-Eestis kümmet bensiinijaama. «Mujale, näiteks Tallinna, me ei kipu,» lisas Pärn.

Favora rentis Astra Investile kuuluvat bensiinijaama septembris. Lähitulevikus kavatsevad nad investeerida tanklasse 1,4 mln krooni.

Astra Investi nõukogu liikme Ülo Ploomi kinnitusel otsisid nad ostjat, kellel on müügikett. «Favorat eelistasime ka kui Tartu firmat,» lisas Ploom.

Favora alustas ligi paar aastat tagasi kütuse jaemüügiga Tartu bussifirma ASi Tarbus kõrval asuvas tanklas. Suvel ostis Favora ASilt A.O. Imbi Põlvas asuva bensiinijaama, mis frantsiisilepingu kohaselt töötas Neste kaubamärgi all. ÄP

Teede- ja sideministeerium soovib anda kogu elektrirongiliikluse Tallinna linna alluvusse, et see lülitataks linna ühtsesse transpordisüsteemi.

«Ilmselt veel sel aastal teeme Tallinna linnavalitsusele ettepaneku võtta elektrirongid üle ja alustada läbirääkimisi,» ütles reedel teede- ja sideministeeriumi asekantsler Väino Soonike.

Tallinna linnapea Robert Lepikson suhtus reedel elektrirongide linna alluvusse üleandmise kavasse äärmiselt skeptiliselt, märkides, et ka trammiliikluse säilitamine linnas vajab kaalumist.

Väino Soonike ütles, et Tallinn peaks kogu linnaliikluse enda kätte võtma ja töötama välja selle ühtse korraldamise kontseptsiooni ning kehtestama ühtsed piletid. «Ministeerium leiab, et elektrirongid on üks linnaliikluse osa,» ütles Soonike. BNS

Hetkel kuum