16. detsember 1996 kell 22:00

ETK Orto aktsiate börsile viimine sõltub ETK omanikest

Nõukogu arutas ETK Orto aktsiate börsile viimise plaani, aga midagi otsustatud ei ole, täpsustas Kuusemäe. Kindlasti püütakse tuleva aasta jooksul ETK süsteemis mõne ettevõtte aktsiad turule viia, aga millised nimelt, seda ETK tegevjuhtkond kaalub, lisas ta. «Huvi on ja ka ettevõtted, mille aktsiad võiks viia, on olemas,» kinnitas Kuusemäe.

Börsil noteerimise eeltingimus on täiendav aktsiaemissioon, sest praegu on ETK Orto aktsiate ainuomanik ETK. Kaasomandi tekkimise tõttu on börsile viimise eel tõsine kaalumine, kommenteeris Kuusemäe. Ettevõtte aktsiad peavad jagunema vähemalt saja aktsionäri vahel.

ETK Orto nõukogu kinnitas ettevõtte arenguplaani järgmiseks kolmeks aastaks. Äriplaani alusel on kavandatud kosmeetikatootmise eelisareng. Kui praegu on kosmeetika ja tarbekeemia toodete mahud võrreldavad, siis kolme aasta jooksul peab kosmeetika osa kasvama poolteist korda, selgitas Kuusemäe. «Eelistus on sinna suunda, mis annab rohkem raha,» lisas ta.

ETK Orto tuleva aasta käibe plaan on 22,7 miljonit krooni ja planeeritud majandustegevuse kasum 1,4 miljonit krooni. ETK Orto selle aasta 11 kuu käive oli 18,2 miljonit krooni ja aasta puhaskasum 2,7 miljonit krooni. 1999. aastaks on plaanitud käibe tõus 30 miljoni kroonini ja kasum 2,5 miljonit krooni.

Nõukogu otsusega ostab ETK Orto ettevõttealuse maa Suur-Sõjamäel, mis on kokku ligi 4 hektarit. Tallinna linnavalitusele on taotlus soodustingimustel maa ostuks esitatud, lisas Kuusemäe.

Ettevõtte soov on tasuda järelmaksuga ja kuni pool maa hinnast erastamisväärtpaberites, teatas ta.

Hetkel kuum