19. detsember 1996 kell 22:00

Äriregister kaks nädalat suletud

Ametlikult on äriregister avatud ka täna ja esmaspäeval, aga kuna reedeti ja esmaspäeviti töötatakse n-ö kinniste uste taga, siis kodanikud vastuvõtule ei pääse.

Jüri Mesipuu sõnul lähtub äriregister kohtute seadusest, mis näeb ette pühade perioodil vähendatud tööaega. «Posti võtame vastu ja oleme kohal ning teeme aastast kokkuvõtteid,» lisas Mesipuu. «Kui kellelgi on probleeme, saab see muu töö kõrvalt lahendatud.»

Suletud uste tõttu ei saa firmajuhid tellida ka näiteks koopiat oma äriühingu kandmise kohta äriregistrisse, mida on tarvis kolmandatele isikutele (pank, äripartner jms) oma olemasolu tõestamiseks.

Teatavasti asub äriühingu registrikande originaal (ehk A- või B-osa kaart) äriregistris ja sellest koopia saamiseks tuleb enne maksta panka 25 krooni riigilõivu ja alles siis äriregistri poole pöörduda.

Üks anonüümseks jääda sooviv ettevõtte raamatupidaja ütles, et äriregistri suletus tekitab palju probleeme just kande koopia saamisel, sest äripartner ei pruugi nii kaua oodata, kuni pühad läbi saavad.

Jüri Mesipuu rääkis, et hädavajadusel saab koopia kätte ka pühade ajal. Ta soovitas ettevõtetel maksta koopia eest nõutavat riigilõivu korraga rohkem. Siis saab tema sõnutsi tellida kasvõi telefoni teel ettevõtte registrisse kandest koopia ja sellele kindlal kuupäeval järele tulla.

Hetkel kuum