22. detsember 1996 kell 22:00

Lennuühendus Ukrainaga võib katkeda

ASi Estonian Air asepresident Toomas Leis käis möödunud nädalal Kiievis arutamas Ukraina lennuameti nõudmist, et Estonian Air maksaks ukrainlastele 15 protsenti oma Kiievi-liini sissetulekust.

Ukrainlaste nõudmine oli, et kui Estonian Air sellega ei nõustu, lõpetatakse Eesti lennufirma Kiievi-lennud, mis praegu toimuvad Tallinnast kolm korda nädalas. Ukraina lennukompaniid hetkel Tallinnasse lende ei korralda.

Leisi sõnul ei jõutud seekordse arutelu käigus lõplikule kokkuleppele, küll aga lepiti kokku, et Estonian Air saab kuni 15. veebruarini Kiievi lende jätkata.

Näiteks lõpetasid Skandinaavia lennukompaniid SAS ja Finnair ukrainlaste samalaadse nõudmise tõttu oma lennud Kiievisse.

Leisi sõnul jätkatakse läbirääkimisi kompromissi leidmiseks järgmise aasta alguses.

Lendude katkemisest oleks Leisi ütlusel kahju ka seetõttu, et kahe riigi vahelised majandussidemed on viimasel ajal aina tihedamaks muutunud. Kui lennuühendus kevade hakul peaks katkema, annaks see kindlasti tagasilöögi kahe riigi vahelistele majandussuhetele. Hetkel on Estonian Airi Kiievi-lendude täituvus 40 protsenti.

Toomas Leis rääkis, et Tallinna--Kiievi liinil lendab rohkem inimesi kui Tallinna--Moskva omal. Kuna reisijate arv Tallinna--Kiievi liinil on pidevalt kasvamas, oleks õige pea mõtet lendude arvu nädalas suuurendama hakata.

1998. a võiks turu arenemise puhul Ukraina-lende korraldada isegi iga päev.

Hetkel kuum