22. detsember 1996 kell 22:00

Lukoil laiendab tegevust Lätis

Alekperov saabus Lätisse kaheksanda Lukoili teenindusjaama avamiseks Rumbules. Teenindusjaama avades teatas Alekperov, et Lukoil plaanib Lätisse ka mootoriõlitehase rajamist. Tehas rajatakse Olaines, Riia naftabaasi territooriumil, ning selle toodangut hakatakse turustama kõigis kolmes Balti riigis ning võimalik, et ka Ida-Euroopas.

Lukoilis toodetavad mootoriõlid on atesteeritud maailma suurimate autotootjate, sealhulgas Mercedes-Benzi poolt, ütles Alekperov. Mootoriõli turustamisel tehakse koostööd naftakompaniidega Pennzoil ja Shell.

Läti kompanii Lukoil Baltija Group, mis on Lukoili tütarettevõte, ostis nädala algul 1 720 001 lati eest Riia naftabaasi võttes üle ka miljoni latini ulatuvad naftabaasi võlad.

Tuleval aastal on kavas Ventspils Nafta naftaterminaali erastamine ning Lukoilis nähakse koos Läti ja lääneriikide naftakompaniidega ühte arvestatavamat pakkujat. 30 protsenti aktsiatest on kavas erastada vene ja lääne investoritele ning 40 protsenti kohalikele firmadele.

Eestis, Lätis ja Leedus tegutseb Lukoil alates 1993. aastast. Peamiseks tegevusvaldkonnaks on naftasaaduste jae- ja hulgikaubandus. Lätis kuulub Lukoilile 8--10 protsenti kogu kohalikust kütuseturust, mõnede kütuseliikide osas aga (kõigis kolmes riigis) kuni 40 protsenti turust.

1995. a lõpust algas kompanii regionaalsete üksuste ühendamine ettevõttesse Lukoil Baltija-Group.

Lukoili tanklavõrk on Alekperovi sõnul Balti riikides üks suuremaid kokku 50 kompleksiga. B&B-BNS-REUTER

Hetkel kuum