13. jaanuar 1997 kell 22:00

Imbi peab katma pankrotihalduri tasu

A.O. Imbi esindaja vandeadvokaat Kalev Bachmann kinnitas eile, et tal on kindel kavatsus riigikohtule kassatsioonkaebus esitada. Bachmanni sõnul peab pankrotiavalduse esitaja arvestama, et võlgnik kasutab enda kaitseks kõiki seaduslikke vahendeid.

Kuna pankrotiavaldus jäi rahuldamata, peab Bachmanni meelest kohtukulud kandma avalduse esitaja.

A.O. Imbi pankrotimenetluse algatas septembris firma endine peaökonomist Arno Saamen, nõudes saamata jäänud töötasu 78 000 krooni. Põlva maakohus lõpetas pankrotimenetluse järgmisel kuul raugemise tõttu, kuna Kalev Bachmanni advokaadibüroo andis pankrotiavalduse aluseks olevale nõudele käenduse.

A.O. Imbi kanda on jäetud nii Arno Saameni nõue 78 000 krooni, firma enda advokaadikulud 23 000 krooni kui ajutise pankrotihalduri töötasu ligi 13 000 krooni.

Põlva maakohus leidis, et võlgnik on Saameni nõuet tunnistanud, mida kinnitab ka kohtule esitatud käenduskiri. Samale seisukohale jäi ka Tartu ringkonnakohus.

Saamen on väitnud, et kohtule esitatud Imbi bilanss ei vasta tegelikkusele. Tema arvutuste kohaselt ületavad Imbi kohustused firma vara ligi 5,6 miljoni krooniga, mis ajendas teda töötasunõude asemel pankrotiavaldust esitama. Saamen on ka väitnud, et A.O. Imbi pole maksnud 35 000 krooni firma endisele tegevjuhile Tõnu Mõttusele, mille kohus välja mõistis.

Hetkel kuum