13. jaanuar 1997 kell 22:00

Lasnamäele rajatakse uus tööstuskeskus

Kuuli ei soovinud nimetada ehitusfirma partnerid projekti elluviimisel. Ta tunnistas, et osa koostööpartnereid tuleb tõenäoliselt välismaalt.

Kuuli kinnitusel ulatub ehitusprojekti maksumus kümnetesse miljonitesse kroonidesse. «Ehitatava kompleksi maksumus sõltub rajatiste tulevaste kasutajate soovidest,» märkis ta.

Kuuli sõnul soovib FCM välja ehitada kõrgtehnoloogial põhineva tööstuskompleksi seadmete komplekteerimiseks. «See tähendab, et kohapeal algmaterjale tootma ei hakata,» lisas ta.

FCM ostis margariinitehaseks kavandatud pooleliolevad hooned ASilt KND Marat aasta lõpus. Ehitiste ostuhind oli Kuuli sõnul üle kolme miljoni krooni. Hooned asuvad kuue hektari suurusel maa-alal. FCM kavatseb sinna ehitada ka hulgikaubandus- ja logistikarajatised.

KND Marati kinnisvaradirektor Rene Treial ei osanud margariinitehase uue omaniku plaane lähemalt kommenteerida. «Meil on kokkulepe, et informatsiooni ostu-müügilepingu kohta annab ainult FCM,» lisas ta.

FCM peab võimalike koostööpartneritega läbirääkimisi. Esialgsed tulemused kompleksi tulevaste kasutajate osas selguvad Tiit Kuuli sõnul lähema kuu aja jooksul.

Hetkel kuum