20. jaanuar 1997 kell 22:00

Pankrotitaotlus laenukontori omaniku vastu

Mullu suvel pankrotistunud laenukontori AV Investeeringute ASi aktsiad ostnud Avo Allikmaa vastu on esitatud pankrotitaotlus, mille arutelu aga võlgniku ja võlausaldaja puudumise tõttu eile Tallinna linnakohtus edasi lükati.

Allikmaa kui füüsilise isiku ajutiseks pankrotihalduriks nimetatud Arvo Oja sõnas, et pankrotiavalduse esitanud ASi LSS nõue tuleneb ligi 100 000 krooni suurusest autovõlast. Oja ütles, et uut kohtupäeva eile veel kindlaks ei määratud.

AV Investeeringute pankrotihalduri Indrek Nauri kinnitust mööda on nii Allikmaa kui ka talle aktsiaid müünud Aap Vaide, samuti laenukontori tegevjuhina töötanud Igor Ossipovi suhtes algatatud kriminaalasi, süüdistatuna petturluses ja rahalistes kuritegudes. Aap Vaidet otsib taga politsei.

Naur ütles, et ta on pankrotihaldurina algatanud mitu kohtuvaidlust raha tagasivõitmiseks. Viimati saadi tagasi 12,5 mln kr ühelt Vene kodanikult, kuid enamasti on tegu rahatute isikutega.

AV Investeeringute vastu on esitanud nõudeid ligi 120 üksik- ja juriidilist isikut, võla kogusumma on 9,8 mln krooni. ÄP

Hetkel kuum