5. veebruar 1997 kell 22:00

Amsterdam nagiseb ehtsalt

Amsterdami pubi

Hinnang: 8 punkti

Tallinn Pärnu mnt 16

sisekujunduse autor on hollandlane Sijf van Zuilen

Amsterdam on meeldiva ja hubase miljööga söögikoht. Miljöö on saavutatud läbiproovitud ja levinud võtetega, nagu mahedad looduslähedased toonid ja ohtralt puitu, nii et spetsiaalsest sisekujundusest vast rääkida pole mõtet. Meeldivalt mõjuvate detailidena võiks mainida veel lihvitud ukseklaase ja seinamaalingut. Tõenäoliselt on sisustamisel üks taotlusi olnud jätta mulje, et kõrts on siin kaua olnud. Sellegipoolest pidanuks mööbel ja teised puidust kujunduselemendid enne paigaldust ikka remonditud olema. Ka vasaku toa valgustus on vaatamata suurtele lühtritele liiga ühtlaselt hämar. Kohati võib häirivana mõjuda mööbli liiga tihe paigutus, eriti kui rahvast on rohkem. Kujundushind tugev kuus.

Minule meeldib Amsterdami pubi interjöör väga. Kuna seal on pisikesed ruumid, siis on kõik väga funktsionaalselt paigutatud, jättes meeldivalt koduse, sooja ja sõbraliku mulje. Kõik on õige koha peal, midagi ette ei jää. Kui inimene, praegusel juhul Amsterdami omanik, on välja mõelnud sellise ruumi ja seal paar aastat ise aktiivselt töötanud, siis on ta interjööriga kümnesse pannud. Muidugi, eestlasele, kes tahab lagedat ruumi, ei pruugi see meeldida, aga mind, uskuge või mitte, ei häiri seal mitte miski. Tore on antiikne mööbel, mille omanik, kes oli varem Hollandis antiigikaupmees, sealt kaasa tõi. Värvitonaalsus on soe, mis loob vaba õhkkonna. Amsterdami interjöörile annan kümme punkti.

Hea on see, et Amsterdamis on kaks erinevat ruumi, võib valida lärmakama või vaiksema ruumi vahel. Samuti on hea, et saalid on laudu täis tuubitud ja et need on eri tasanditel, andes erinevaid kujundusvõimalusi. Baari mööbel on pretensioonitu, st põhirõhk on toidul ja inimestel -- sinna ei lähe disaini otsima. Oluline on, et tool on mugav istumiseks ja laud paras söömiseks. Seinapannoo on tore: sinna saab pilku kinnitada, kui oodatakse kedagi. Baarileti kohal olev valgustus võiks olla madalamal või kõrgemal, et ei paistaks istujatele silma. Mujal on parajalt sume valgus, nagu keldripubile sobiv. Ventilatsioon võiks olla parem, nagu igal pool mujalgi. Interjöörile annan kaheksa punkti.

Hämmastav, et Amsterdam on nii hea ja ilus koht. Sisekujundus on peaaegu stiilipuhas. Meeldisid puust toolid ja lauad, mis nagisesid ehtsalt, nagu ka põrandalauad. Lambid jätsid samuti ehtsa mulje, nagu oleksid need seal olnud 20 aastat või kauemgi. Kahjuks oli seinakarniis plastmassist või muust sobimatust materjalist. Ukse kohal oli puidust karniis, mis sobis rohkem. Ka rosett laes oli plastmassist. Need on ainsad pretensioonid, mis mul Amsterdami interjöörile on. Samuti oleksid tuhatoosid võinud paremad olla: mustast klaasist Marlboro sildiga tuhatoosid ei sobinud, rohelised olid paremad. Menüühoidjad laudadel olid head. Seintel olid sobivad detailid: pildid, kell, ajalehed. 8 punkti.

Hetkel kuum