11. veebruar 1997 kell 22:00

AS Klementi investeerib kasumi ettevõttesse

Nõukogu teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku moodustada poole kasumi arvel aktsiakapitali kohustuslik reserv ja teise poole arvel korraldada fondiemissioon, mille tulemusena iga kümne aktsia omanik saab juurde üks kuni kaks aktsiat, selgitas Klementi tegevdirektor Madis Võõras. «Konkreetsete numbrite otsustamine jääb üldkoosolekule,» lisas ta.

Klementi eelmise aasta puhaskasum oli 4,3 mln krooni ja netokäive 86,4 mln krooni. Ettevõtte aktsionäride üldkoosolek, mis muu hulgas ka aktsiakapitali suurendamist arutama hakkab, toimub selle kuu lõpus.

Aktsiakapitali laiendamine on päevakorras tingituna majandustegevuse laiendamisest ja erastamislepingust, selgitas Võõras. Erastamislepingu kohaselt tuleb EVPdes makstud osaga samaväärne summa investeerida aktsiakapitali, rääkis ta. Klementi nõukogu ettepanekul suurendab firma aktsiakapitali 5,5 mln krooni võrra, millest Võõrase väitel vähemalt pool on kaetud fondiemissiooniga. Ülejäänud aktsiad lähevad müüki eelisostuõigusega senistele aktsionäridele, teatas ta. «Eeldada võib, et aktsionärid selle võimaluse ka ära kasutavad,» kommenteeris Võõras. Väite tõestuseks on fakt, et Klementi nõukogu on otsustanud esitada taotluse börsile pääsemiseks Tallinna väärtpaberibörsi nõukogule, kinnitas Võõras. Pärast täiendavat emissiooni kasvab Klementi aktsiakapital 24,25 miljoni kroonini.

Hetkel kuum