25. veebruar 1997 kell 22:00

Compaq kolmekordistas müüginumbreid

Compaqi Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni direktori Matti Virtaneni sõnul suurendas kontsern oma turuosa Eestis rohkem kui kuue protsendini kohalikul arvutimüügiturul.

Compaq kavatseb oma eelmise aasta 2,4 miljoni USA dollari (31,2 mln krooni) suurust käivet Eestis suurendada sellel aastal 60 protsenti. «Compaq võttis Balti riigid eelmisel aastal tähelepanu alla ja tulemuseks on 85 protsendi suurune käibe kasv,» iseloomustas Virtanen Balti riikide turgu.

Virtaneni sõnul on Eesti arvutimüügi turul konkurents tugev eelkõige kohalike tootjate suure turuosa tõttu. Võrreldes Eesti tootjatega kõrgemasse hinnaklassi kuuluvate Compaqi toodete peamised ostjad on rahvusvahelised firmad ja pangad.

Compaqi peamiste konkurentidena Eestis nimetas Virtanen IBMi ja Hewlett Packardi (HP). HP Balti regiooni direktori Olli Heinoneni sõnul oli nende firma eelmise aasta käive koos printerite ja teiste toodetega Balti riikides 20 miljonit dollarit (260 mln krooni) ja käive kasvas umbes 50 protsenti. Võrdluseks, Compaqi käive oli Balti riikides kokku 7 miljonit dollarit (91 mln krooni).

IBMi Eesti esinduse juhataja Ants Urvak ütles, et IBM müüs eelmisel aastal Eestis kuni 1200 personaalarvutit, mis on 75--85 protsenti rohkem kui 1995. aastal.

Kui Compaqi toodete müük kasvab ka sel aastal sama edukalt kui eelmisel, on Matti Virtaneni hinnangul sobiv tulla järgmisel aastal Eesti turule oma tütarfirma või esindusega. Praegu on Compaqil Eestis kaks maaletoojat, Computer 2000 ja InstruData, Compaqi toodete otsemüügi õigus on ka viiel kohalikul arvutimüüjal.

Compaq ei kavatse aga arvutite tootmist Eestisse tuua. «Compaqi arvuteid pannakse Euroopa jaoks kokku ?otimaal ja pilootprojektina katsetatakse sellel aastal alustada osa komponentide komplekteerimist ka mõnes muus riigis, kuid mitte Eestis,» ütles Virtanen.

Hetkel kuum