3. märts 1997 kell 22:00

Saku majandustulemused jätavad turu külmaks

Hoiupanga analüütik Martti Singi hindas ettevõtte majandustulemusi oodatust tagasihoidlikumaks, mistõttu ka aktsia hind turul peaks langema.

Ühispanga analüütiku Urmas Simsoni hinnangul ei mõjuta tehase otsus maksta aktsionäridele dividende üks kroon aktsia kohta praegust aktsia hinda. «Teoreetiliselt peaks küll ka aktsia hind krooni võrra langema, aga praegu näib, et eraisikutest aktsionäride müügihuvi ei sõltu hinnast,» ütles Simson.

Majandusministeeriumi osakonnajuhataja ja väikeinvestor Kalev Pikaru lausus, et tema müüs oma Saku õlletehase aktsiad maha eelmise aasta lõpul, sest ei näinud aktsial enda jaoks piisavat perspektiivi.

Martti Singi sõnul on Saku aktsia stabiilne ning sobiv pikaajalisemale investorile, kes ei oota spekulatiivset kasumit.

EVPde eest aktsiaid omandanud väikeaktsionär Helgi Anton ütles, et ei kavatse oma 46 aktsiat müüa ja dividendide suurusega tuleb olude sunnil rahul olla.

Viimase aja Saku õlletehase aktsia käibed on olnud suhteliselt tagasihoidlikud, jäädes mõnekümne tuhande krooni piiridesse.

Tehingute maht on 46 aktsia ringis, mille kohta Simsoni ütlusel võib arvata, et müüjateks on aktsiaid EVPde eest omandanud investorid.

Simsoni sõnul on ringluses vähe Saku aktsiaid, mistõttu ka aktsiaga kauplemine on tagasihoidlik. Aktsiate avalikul müügil 1995. a mais müüdi 1,6 mln Saku õlletehase aktsiat.

50 krooni suurust aktsia hinda pidas Urmas Simson teiste aktsiatega võrreldes küllaltki kalliks.

Simsoni hinnangul on tõenäoline, et eesmärgiks on ettevõtte aktsionäride arvu vähendamine ja praeguse hinnaga ostab tuumikinvestor või mõni suurem aktsionär aktsiaid kokku.

Saku õlletehase aktsia hind langes eile börsi vabaturul eelviimases tehingus 48,25 kroonini, kuid aktsia sulgemishinnaks kujunes 49 krooni, mis on krooni võrra reedesest madalam. Aktsiaga sooritati eile ka kaks suuremamahulist tehingut, milles vahetas omanikku vastavalt 13 000 ja 24 000 aktsiat. Saku aktsiatega sooritatud tehingute kogukäive oli 1,9 mln krooni.

Hetkel kuum