6. märts 1997 kell 22:00

Preatoni tahab 13 mln kr maksvat maja vanalinnas

Pihlaku sõnul ei ole veel otsustatud, mida majaga selle ostmise puhul tegema hakatakse. «Konkreetsemad plaanid tehakse ostulepingu sõlmimise järel,» selgitas ta.

Eesti Telefon kuulutas Vene tänaval asuva kahe hoonega kinnistu müügi välja jaanuaris. Enampakkumise alghind oli 12,7 miljonit krooni. Kolmest kinnisvarafirmast pakkus objekti eest suurimat hinda Pro Kapital, kellega Eesti Telefon sõlmis ostu-müügi eellepingu.

Pro Kapital tegi 1,3 miljoni kroonise sissemakse, mis talle riigi eelisostuõiguse realiseerimise puhul tagasi makstakse.

Eesti Telefoni kinnisvaradirektori Martin Kõivu sõnul on riigil Eesti Telefoni põhivara müügi korral eelisostuõigus. Riik ei ole veel otsustanud, kas ta oma eesõigust selle kinnistu puhul kasutab, ütles ta. Aega on selleks 17. märtsini. Seni ei ole riik oma eelisostuõigust Eesti Telefoni põhivara müügi puhul rakendanud.

Rahandusministeeriumi riigivarade osakonna juhataja asetäitja Indrek Prangi kinnitusel ei ole seni ükski riigiasutus oma ostusoovist nimetatud kinnistu suhtes teatanud.

Üks müüdavatest hoonetest on viiekorruseline üldpinnaga 2719 m² ja teine kolmekorruseline üldpinnaga 209 m². Ühtse terviku moodustavate hoonete juurde kuulub 1607m² krunt.

Varem asusid neis majades Eesti Telefoni kontoriruumid, analoogjaam ja teeninduspunkt.

Kinnistu enampakkumise korraldanud Tiit Pukk Eesti Telefonist on varem öelnud, et Vene tänava kinnistu müük on firma selle aasta suurim kinnisvaratehing.

Eesti Telefon plaanib maha müüa kõik hooned, mis ei ole otseselt seotud sideteenuse pakkumisega. Seni müüdud hooned kokku ei ole nii palju maksnud kui Vene tänava kinnistu, kinnitas Eesti Telefoni kinnisvara allüksuse tehnovõrkude peaspetsialist Pukk.

Enamik Eesti Telefoni poolt müüki pandavatest hoonetest asub väljaspool Tallinna, lisas Kõiv. Tallinnas kuulub Eesti Telefonile praegu ligi poolsada hoonet.

Hetkel kuum