Urvaku sõnul saab firma IBMi esindusest osaühinguks muutumisega endale küll õiguse arvuteid müüa, kuid see pole kooskõlas IBMi üldise poliitikaga. «Meie ülesanne on toetada oma partnereid ja tekitada laiemalt huvi IBMi toodete vastu,» lausus Urvak. «Arvutustehnika tarnimine jääb ka edaspidi meie partnerite õlule.»
IBMi suurimad partnerid Eestis on aktsiaseltsid Baltic Computer Systems (BCS), Reaalsüsteemid ja Assert.
BCSi müügidirektor Peeter Hendrikson avaldas IBMi esinduse osaühinguks muutumist kommenteerides lootust, et firmadevaheline koostöö selle tulemusena paraneb. «Osaühingul on oma tegevuse juhtimisel suuremad õigused kui esindusel,» põhjendas ta.
BCSi eelmise aasta 72 miljoni kroonisest käibest moodustas IBMi toodete müük 12,5 protsenti.
IBMi kui välisfirma esindusel oli seni keelatud Eestis kaubandusega tegeleda. 1992. aastal tegevust alustanud IBMi esindus muutub pärast osaühinguna äriregistrisse kandmist ka maksukohustuslaseks. IBMi Eesti esindus muutus osaühinguks 1. märtsil.
Eelmisel aastal müüdi Eestis 1200 IBMi personaalarvutit ehk 80 protsenti rohkem kui aasta varem. IBMi üks suuremaid konkurente Compaq müüs aastaga Eestis 1350 arvutit. Compaqil oma esindust Eestis veel pole.
Seotud lood
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.