3. aprill 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Tartu linnavolinikud aktsepteerisid eile Reformierakonna algatatud umbusaldusavaldust Tartu linnapea Tõnis Lukase vastu, hääletades linnapea 25 poolthäälega 47st maha. Enne toimetuse töö lõppu polnud veel selgunud, kelle esitasid umbusalduse avaldajad uueks linnapea kandidaadiks.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Hannes Astoki sõnul ei tööta linnavalitsus efektiivselt. «Soojamajanduse probleemi lahendamine ei ärata usaldust,» põhjendas ta Lukase mahahääletamist.

Lukase sõnul on linnavalitsus töötanud efektiivselt, sest ta moodustati väga kiiresti. «Kas mind võetakse seepärast maha, et linnavalitsus on tööd teinud,» küsis ta. Lukas süüdistas ka volikogu esimeest Väino Kulli jahedas koostöös. ÄP

Tallinna ringkonnakohus hakkab täna avalikul istungil arutama prokuröri kaebust Harju maakohtu 7. märtsi otsusele, mis mõistis pistiseandmises süüdistatava vandeadvokaadi Monika Mägi õigeks. Kohtuistungi eesistuja, ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi esimehe Jüri Paabi sõnul on protsess erinevalt linnakohtus toimunust määratud avalikuks.

Kaitsepolitsei süüdistab vandeadvokaati 10 000kroonise altkäemaksu andmises Tallinna linnakohtu kohtunikule Anne Kramerile. Mägi on pistise andmist eitanud, öeldes, et altkäemaksu andmiseks puudus tal igasugune põhjus. ÄP

Hetkel kuum