6. aprill 1997 kell 22:00

Kalev võttis vägilase

Üle aasta kestnud võitlusest Moskva magusaturu pärast on AS Kalev võitjana väljunud. Eesti maiusemeistritele jäid konkurentsis alla nii Läti kommitootja Laima kui Moldova ?okolaaditootja Bukureja. Viimaste edu oleks Kalevile tähendanud 5000 tonni toodangu äralangemist alates 1998. a.

Sel nädalal allkirjastatavate dokumentidega kaasab Eesti suurim maiustustetootja ettevõtte strateegilise investorina Moskvas tegutseva maksuvaba firma Gallian Guarantee Inc, kelle kaudu on ettevõte seni Venemaale müünud ligi poole oma toodangust ehk 5000 tonni ?okolaadi aastas. Gallian Guarantee Inc saab 37 protsendi ASi Kalev aktsiate omanikuks ning annab vastutasuks 50 protsenti juunis tööd alustava Moskva ?okolaadipakkimistehase Bogatõr aktsiatest. Strateegiline investor on Kalevile vajalik eelkõige topelttollidest pääsemiseks ja selleks, et kindlustada ettevõttele suur turuosa Venemaal ka järgnevateks aastateks.

ASi Kalev strateegilise investori kaasamine ei jäänud tähelepanuta ka aktsiaturul. Mitme väärtpaberiinvestori sõnul oli see ülimalt positiivne uudis, mis Kalevi aktsia hinnale jätkuvat tõusuteed ennustab.

Turg reageerib igasugustele liitumistele positiivselt, pealegi tähendab strateegilise investori kaasamine ettevõttele suuremat müüki Venemaal. Muutusid ju tänu astutud sammule Kalevi seni küllaltki eba-kindlad turustuskanalid Venemaal kindlamateks, mis investoritele kindlasti külgetõmbavalt mõjub.

Hetkel kuum