4. juuni 1997 kell 22:00

Odav materjal lubas kokku hoida

- ASi Pärnu Vesi büroo rekonstrueerimise põhiprobleem oli arhitekt Andres Ringo sõnul munitsipaalettevõttele tüüpiline rahakitsikus. «Kui büroo valmis sai, siis kohalikus lehes kirjutati, et sellepärast ongi vee hind nii kõrge, et firma tegi uhke büroo,» meenutab Ringo sagedast põhjendust. Tegelikult on Pärnu Vee büroo ümberehitusel kasutatud lihtsaid ja odavaid materjale: seinas on kipsplaat, vaheseinad pole tellitud kallist firmast, vaid on kasutatud puusepa tööd. Koridori põrandat katab triibuline vinüülkate, kabinettides on vaip.

Ka välisviimistluseks jäeti vana krohv, mis värviti üle. Kavatsusjärgus on uue katuse panemine.

«Palju räägitakse pangahoonetest, kus ruutmeetri maksumus on 10 000--12 000 krooni, aga remonti on võimalik teha ka 2500 krooniga ruutmeeter,» arvab Ringo, mööndes, et selline rekonstruktsioon eeldab siiski kiiremat remonti.

Ringo käe all on valminud firma mööbli plaan, mis pani paika osaliselt varem kasutusel olnud mööbli. Sekretäri- ja nõupidamiste laud on pärit Standardi toodangu hulgast. Ka vana mööbel on plaanis välja vahetada Standardi uue toodangu vastu.

Mööbli valik ja paiknemine on seotud büroo värvilahendusega, kus domineerivad erksad toonid. «Üldiselt tehakse bürood siiani suhteliselt vähevärvilistena,» vaagib arhitekt üldisi tendentse.

Uus on Pärnu Vee büroo valguslahendus. Ka valgustite valikul on arvestatud rahaliste võimalustega ning eelistatud on Eestis toodetud ökonoomseid valgusteid. Efektsust taotledes on üldvalgusele lisatud punktvalgustust.

Valgust annab büroole juurde ka varasemaga võrreldes avatum ruumistruktuur.

Hetkel kuum