15. juuni 1997 kell 22:00

120 mln büroohoonesse

AB Kindlustuse Grupp ehitab Tallinna 12korruselise büroohoone Stockmanni kaubamaja taha

AB grupi nõukogu esimees Leonid Apananski ütles, et 10 500 m² üldpinnaga hoone eskiisprojekt valmis koostöös SRV Kinnisvaraga ja tõenäoliselt saab SRVst ka ehitise projekteerija ja peatöövõtja.

Hoonealuse 2200 m² suuruse krundi ostab SRV Kinnisvara juuni lõpuks riigilt ära, ütles AB gruppi kuuluva ASi Kindlustusvara peadirektor Matti Pedak.

Apananski lausus, et büroohoone ruutmeetri hinnaks kujuneb 11 000--12 000 krooni, millest 30% katab AB grupp omavahenditest ja ülejäänu laenab. «Kolm Eesti suuremat panka on näidanud huvi ehitust finantseerida,» märkis Apananski. «Enam-vähem võrdsetest pakkumustest teeme valiku kahe nädala jooksul.»

Apananski sõnul kestab kogu projekti finantseerimine 10 aastat ning sellesse tahab AB grupp paigutada lõpuks kuni viiendiku ASi ASA Kindlustus ja ASi AB Elukindlustus reservidest.

Apananski teatas, et pool uuest büroohoonest jääb AB grupi käsutusse ja teine pool renditakse välja. «Meie seisukoht on, et majas hakkaksid paiknema eeskätt need firmad, kellega on kindlustusseltsidel võimalik mingisugust koostööd teha, näiteks advokaadibürood,» ütles Apananski.

AB Kindlustuse Grupp kavatseb Apananski sõnul ka ise laieneda. Kui seni kuuluvad gruppi kahjukindlustusselts, elukindlustusselts, kahjukäsitlusselts ja kinnisvarafirma, siis järgmisena võiks juurde tekkida turundusfirma, prognoosis Apananski.

«Edukaks kindlustustegevuseks on tarvis hästi organiseeritud andmebaase ja tihedat koostööd kitsalt spetsialiseeritud firmade vahel,» nentis Apananski. «Seepärast on otstarbekas, et kogu grupp paikneks ühe mugava katuse all.»

Matti Pedak ütles, et seni paikneb AB grupp Tallinnas kolmes kohas, kusjuures 95 protsenti ruumidest on renditud ja vaid hoone Vana-Posti tänaval kuulub AB Kindlustuse Grupile.

«Loomulikult ei hakka me uue büroohoone valmides vanalinnas asuvat maja maha müüma,» kinnitas Apananski. «Kinnisvara on kõige kindlam investeering ja meie poliitika ongi, et aktsiainvesteeringud moodustaksid kindlustusreservidest suhteliselt tagasihoidliku osa. Likviidsuse tagame pigem välispankades olevate deposiitide kaudu.»

Hetkel kuum