• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Riigikogu reformierakondlasest liige Feliks Undusk leiab, et majandusminister Jaak Leimann eiras Moe piiritusetehase aktsiakapitali laiendamisega nõustudes kehtivaid valitsuse korraldusi.
  «Kuidas sai võimalikuks Moe piiritusetehase kolmandiku aktsiapaki erastamine majandusministeeriumi poolt valitsuse korraldusi eirates?» küsis Undusk eile peaministrile esitatud arupärimises.
  Undusk viitab oma kirjas kahele valitsuse korraldusele. Esimese järgi oli Moe tehas lülitatud ettevõtete nimekirja, mille aktsiate erastamine toimub erastamisseaduse järgi.
  Teise, neli kuud hiljem vastu võetud korra järgi oli Moe piiritusetehas 1997. aasta riigivara erastamisprogrammis, mille erastamine toimub valitsuse kinnitatud erastamiskavade järgi. BNS
  Pankrotistunud Võhma lihakombinaadi ostnud AS Trade Energy Best maksis eelmise nädala reedel poole, s.o 1,7 miljonit krooni järelmaksust, ütles Võhma lihakombinaadi pankrotihaldur Arno Mägi.
  Mägi kinnitusel laekus raha tähtajaks. «Teise poole peab Trade Energy Best üle kandma 10. septembriks,» lisas Mägi. Trade Energy Best ostis pankrotistunud lihatööstuse 4,6 miljoni krooni eest. «1,2 miljonit krooni maksis ostja kohe,» selgitas Mägi.
  Mägi sõnul kandis ta reedel laekunud 1,7 miljonit krooni kohe üle Eesti Ühispangale kui pandipidajale. «Ühispanga nõue lihakombinaadi vastu oli umbes 10 miljonit krooni,» rääkis Mägi. «Seega saab nende nõue alla poole rahuldatud.» ÄP
  1996. aastaga võrreldes kasvas Norma viie kuu käive tänavu 36 protsenti ning puhaskasum enam kui poole võrra.
  Norma viie kuu realiseerimise netokäive oli tänavu 198,1 mln krooni ja puhaskasum 52,3 miljonit krooni. Mais oli käive 34,7 ning kasum 18,2 mln krooni. BNS
  Suusatootja Viisnurk esimese viie kuu realiseerimise netokäive oli 58,9 miljonit ja kasum 4,6 miljonit krooni.
  Maikuu samad näitajad on vastavalt 15,1 ning 1,7 miljonit krooni.
  «Viisnurk on kasumigraafikust mõnevõrra ees tänu ajaliselt ettepoole nihkunud tarnetele,» ütles finantsdirektor Andrus Aljas. «Samuti on andnud tulemusi investeeringud tootmise ümberkorraldamisse ja õnnestunud toorainehanked.» BNS
  RE Eesti Energia ja ASi Eesti Põlevkivi erastamiskavade kinnitamine lükkub majandusminister Jaak Leimanni sõnul sügisesse.
  «Valitsus pole veel valmis langetama nii tõsist otsust,» ütles Leimann. Ta selgitas, et annab täna valitsusele ülevaate erastamiskavade täiendustest, ent nende kinnitamine lükkub sügisesse.
  Leimann märkis, et energiaettevõtete erastamisotsused on liiga tähtsad, et neid kiirustades vastu võtta. Mida pikemalt ja põhjalikumalt erastamiskavu ette valmistatakse, seda korralikumad need tulevad, põhjendas ta.
  Kavades on nüansse, mis vajavad täpsustamist, üldjoontes on need aga Leimanni hinnangul korralikud. BNS
  Valdusfirma OÜ Viareno võtab erastamisagentuuriga sõlmitud lepingu kohaselt üle kõik Rakvere Piima põhiaktsionäri Rakvere piimaühistu kohustused.
  «Rikka investori otsimine oli ainuke väljapääs olukorrast, kus võlgade maksmine riigile käis piima madala hinna tõttu üle jõu,» ütles Virumaa Teatajale Rakvere piimaühistu juhatuse esimees Hundo Vilu.
  OÜ Viareno moodustasid Rakvere piimaühistu ja Inglise piimatöötlemisettevõte Alpamayo. Piimaühistule jäi uues valdusfirmas 20 protsenti osakutest. BNS
  Lõplikel andmetel märkisid investorid Amserv Grupi aktsiaemissiooni kolm korda üle, ütles Mart Mägi Hoiupanga Investeeringute ASist.
  Ligi kolmandiku aktsiatest märkisid juriidilised isikud. 9 protsenti aktsiatest märkisid välisinvestorid ning 91 protsenti Eesti investorid.
  Amserv müüs emissiooni käigus 100 000 10kroonise nominaaliga aktsiat 97 krooni tükk. Emissiooni tulemusena suureneb ettevõtte aktsiakapital 3,9 miljoni kroonini. BNS
  Valitsus tahab RE Eesti Lennujaamad jagada viieks iseseisvaks aktsiaseltsiks, et need töötaksid turutingimustes.
  Homme võib valitsus otsutada riigiettvõtte jagunemise nii, et kõik selle halduses olevad lennujaamad iseseisvuksid, ütles teede- ja sideminister Raivo Vare.
  Kuna riigiettevõtted tuleb äriseadustiku järgi niigi ümber kujundada, on Vare sõnul otstarbekas moodustada aktsiaseltsid Tallinna, Tartu, Pärnu, Kärdla ja Kuressaare lennujaamast. BNS
  Eesti suurim kalatöötlemisettevõte AS Viru Rand vaatab selle aasta kasumiprognoosi ümber pärast aktsionäride üldkoosolekut.
  Praegu prognoosib Viru Rand selle aasta netokäibeks 320 miljonit ning puhaskasumiks 23 miljonit krooni. Tänavu nelja esimese kuu käibeks kujunes 96 miljonit ning brutokasumiks 8,6 miljonit krooni.
  Eelmisel nädalal otsustas Viru Ranna nõukogu koosolek esitada taotluse noteerimiseks Tallinna börsi vabaturul. Pärast poolaasta auditeerimistulemuste selgumist kavatseb ettevõte minna ka börsi põhinimekirja. BNS
  Täna loodab pankrotistunud Oru turbakombinaadi omandanud AS Frees Turvas taasalustada kombinaadis tükk- ja freesturba tootmist. Lepinguid on tänaseks sõlmitud 30 000 tonni turba turustamiseks, ütles Frees Turba juhatuse esimees Roland Pullerits.
  Pulleritsu sõnul tehasel esialgu välispartnereid ei ole. Kogu toodetav turvas loodetakse maha müüa Eesti turul. Ostjateks on peamiselt suured katlamajad. ETA
  Eesti lihaeksport vähenes eelmisel aastal peaaegu poole võrra (43,6 protsenti) ja kalaeksport veerandiku võrra (24,9 protsenti). Samal ajal kasvas Eestist või, munade, juustu ja kohupiima väljavedu, teatas statistikaamet.
  Kokku eksportis Eesti eelmisel aastal põllumajandussaadusi 3,9 miljardi krooni eest, mis moodustas umbes 16 protsenti Eesti kogu ekspordist. ETA
  Veebruaris asutatud Eesti ehituse tellijate liit koondab tänaseks ligi 50 liiget ja peaks saama ehitajate ja ehituse tellijate vahelisi suhteid tasakaalustavaks jõuks. Möödunud nädalal alustas EETL info- ja teabepäevi.
  Liit ühendab põhikirja järgi suur- ja väikeettevõtteid, omavalitsusi, munitsipaalettevõtteid, panku ja kindlustusfirmasid, kõrgkoole, kultuuri-, haridus-, tervishoiu- ja sotsiaalasutusi, kinnisvara arendus- ja hooldusfirmasid ehitusjuhtimise firmasid ja majaomanikke. Nii et potentsiaalselt võiks sellesse liitu kuuluda mitusada tuhat liiget.
  «Meie eesmärk on liikmete huvide esindamine ja kaitse ehitiste tellimisel, rajamisel ja kasutamisel,» ütles EETLi tegevdirektor Udo Viilikas. Liit kavatseb liikmete huve kaitsta kuni seaduseparanduste ettepanekuteni välja. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Ivo Suursoo: sektoriaalsed langused on paratamatud, aga nendega oleme ju harjunud
Kui riik suudab Euroopa Liidu taastefondi rahad sügiseks majandusse tuua, siis pigem jääb majanduskasv plussi, kirjutab IT-ettevõtja Ivo Suursoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kui riik suudab Euroopa Liidu taastefondi rahad sügiseks majandusse tuua, siis pigem jääb majanduskasv plussi, kirjutab IT-ettevõtja Ivo Suursoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Paljusid hullutanud investeering tegi rikkaks vaid ühe mehe
1990ndate lõpus, kui Eesti punaimpeeriumis veedetud aastatest alles taastus, käis üle USA üks ajaloo veidramaid buume Hollandi omaaegse tulbisibulamaania järel: Beanie Babiese buum.
1990ndate lõpus, kui Eesti punaimpeeriumis veedetud aastatest alles taastus, käis üle USA üks ajaloo veidramaid buume Hollandi omaaegse tulbisibulamaania järel: Beanie Babiese buum.
Parim juht Madis Toomsalu ei seadnud LHVsse minnes karjäärirada ette
„Parim juht 2022“ tiitili pälvis LHV Grupi juht Madis Toomsalu. Ta on rääkinud juhiks saamisest ja olemisest Äripäeva raadios, ent ka tema kollegid võtsid vaevaks parimat juhti kiita.
„Parim juht 2022“ tiitili pälvis LHV Grupi juht Madis Toomsalu. Ta on rääkinud juhiks saamisest ja olemisest Äripäeva raadios, ent ka tema kollegid võtsid vaevaks parimat juhti kiita.
Raadiohitid: hinnatõususest ja investeerimisest
Äripäeva raadionädala kuulatavaimad saated rääkisid harjumuspäraselt investeerimisest ja sekka ka makromajanduslikest trendidest. Esiplaanil olid ka kiirest hinnatõusust rääkivad saated.
Äripäeva raadionädala kuulatavaimad saated rääkisid harjumuspäraselt investeerimisest ja sekka ka makromajanduslikest trendidest. Esiplaanil olid ka kiirest hinnatõusust rääkivad saated.
Soome rublades ei maksa, firmad panevad ennast gaasikatkestuseks valmis
Soomes usutakse, et Venemaa keerab gaasikraani sel nädalal kinni, kuna nad rublades ei maksa selle eest, mistõttu tõusevad hinnad ja ettevõtted peavad tegevuse ümber korraldama.
Soomes usutakse, et Venemaa keerab gaasikraani sel nädalal kinni, kuna nad rublades ei maksa selle eest, mistõttu tõusevad hinnad ja ettevõtted peavad tegevuse ümber korraldama.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.