18. juuni 1997 kell 22:00

Ajalehetellijate arv kasvab

Kõik päevalehed teevad oma lugejatele praegu sooduspakkumusi. Eesti Päevaleht pakub nädalapikkuseid tasuta tutvumistellimusi maakondades ja linnades, Postimees, Sõnumileht ja Äripäev teevad aastatellijatele hinnasoodustusi.

Postimees pakkus aasta alguses seitsme ja poole kuu pikkuse tellimuse puhul hinnasoodustust üle 60 protsendi, ütles Postimehe leviosakonna juhataja Rainer Põllendik. Ta lisas, et kolmandiku võrra sai soodustust ka lühemaajalise tellimusega.

Sõnumilehe leviosakonna juhtaja Pelle Liive sõnas, et aasta alguses pakuti aastatellijatele soodustusi üle 55 protsendi. Ta nimetas 244 krooni suurust aastatellimust peaaegu tasuta ajalehe saamiseks.

Äripäeva leviosakonna juhataja Kristel Kõrgmaa ütles, et ajalehe kuue kuu tellija saab ühe kuu tellimuse tasuta, sellisel juhul saab ta hinnasoodustust 17 protsenti.

Eesti Ekspressi peadirektor Erik Roose ütles, et nende ajalehele toob suurema rentaabluse müük. «Tellimuste saamiseks tuleb teha veel kulutusi,» lisas ta.

Roose ütles, et Eesti Ekspressi üksikmüügi kõikumine on 5--6 protsenti. Eesti Ekspressi tellimuste osakaal on 20--30 protsenti.

Rainer Põllendik ütles, et Postimehe tellijate arv on küllaltki stabiilne. «Samad tellijad moodustavad ligi 90 protsenti,» sõnas ta. Tema kinnitusel sõltub tellijate arv hinnamuutustest ja teiste ajalehtede kvaliteedist.

Rainer Põllendik ütles, et kui Postimees suudab aasta lõpuks jõuda 50 600 tellijani, oleks see väga hea tulemus, sest vahepeal on tõusnud lehe tellimishind. Ta lisas, et tellijate arvu kasvab tavaliselt augustis-septembris. Lehe tellijate arv on praegu 48 000.

Eesti Päevalehe peadirektor Hando Sinisalu sõnas, et tellijate arv sõltub tootest ja sellest, kuidas seda müüakse. «Meil oli möödunud aastal neid tellijaid, kes polnud Eesti Päevalehe tellijad, vaid olid saanud tellimuse Hommikulehe ja Rahva Hääle kaudu,» lausus Sinisalu. «Sarnaseid tellijaid oli eelmise aasta alguses ligi 10 000, tänaseks on nad muutunud raha eest tellijateks.»

Hetkel kuum